misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Nie możecie przegrzać swojego dziecka – jak właściwie dobierać jego strój do panującej pogody?

Przedszkolak
Pojawienie się na świecie potomka z pewnością jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu niemalże każdego człowieka.

Kiedy jesteś rodzicem, zupełnie zrozumiałe jest, że będziesz chciał dla swojego dziecka wszystkiego, co dobre, a równocześnie będziesz starać się ochronić je przed wszystkimi zagrożeniami. Jednym z efektów takiego podejścia jest niewłaściwie ubieranie niemowląt – tak bardzo pragniemy, aby dziecku nie było chłodno i żeby się nie przeziębiło, iż ubieramy je za ciepło. Jak zapobiegać tego rodzaju sytuacjom i znaleźć złoty środek?
Ubranie dla niemowląt
Przedszkolak
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o noworodki, zwykle to właśnie w ich wypadku zakładamy zbyt dużo warstw wszelkiego rodzaju odzieży. Zazwyczaj wydaje nam się, że czapeczka dla noworodka jest konieczna w wypadku każdego wyjścia na dwór i w większości przypadków oczywiście jest to prawda, jednakże trzeba mieć na uwadze, iż latem, gdy na dworze jest około trzydziestu stopni, raczej nie należy dziecku zakładać takiej czapeczki. Także w zimie czapeczka dla noworodka powinna być lekka 0 na pewno nie będziemy zakładać dziecku ogromnej wełnianej czapki dziewczęce, bowiem nie ma to najmniejszego sensu.
Trochę starsze dzieci
zamówienie
Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku trochę starszych dzieci znakomicie sprawdzi się zasada, aby ubierać je idealnie tak, jak ubieramy sami siebie. Jeśli wybieracie się w sierpniu na popołudniowy spacer, wówczas czapki dla dziewczynek czy chłopców raczej nie sprawdzą się dobrze.

Pamiętaj, że kilkuletnie dziecko ma dokładnie taką samą temperaturę organizmu jak Ty, a równocześnie jego wrażliwość na temperaturę na dworze niczym nie różni się od Twojej. Mając to na uwadze, niewątpliwie nie będziesz już niepotrzebnie przegrzewał swoich pociech.