dla dzieci i o dzieciach

Nauka przez zabawę – najlepszy sposób na poszerzenie wiedzy

Wiadomym jest, że dzięki zabawkom możemy zafundować dzieciom nie tylko interesującą rozrywkę, ale także edukować je w wybrany zakresie czy też pomóc lepiej przyswajać wiedzę, którą muszą uzyskać.
Poprze zabawę lepiej przyswajamy nowe wiadomości, ponieważ jej charakter sprawia, że czujemy się komfortowo, jesteśmy otwarci i pozytywnie nastawieni.

dziewczyny podczas czytania

Autor: CollegeDegrees360
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawa jest z założenia radosna i ma wywoływać dobre odczucia.

Jeśli wykorzystana w powyższym tekście retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu hotele zakopane inne tego typu wpisy – one dotyczą zbliżonej tematyki.

Dzięki temu właśnie nauka przez zabawę jest w rzeczywistości efektywniejsza i przynosi lepsze wyniki. Materiał zapamiętywany w ten sposób nie tylko wchłaniany jest dużo szybciej, ale także pamiętamy go na dłużej. Jest także zazwyczaj lepiej rozumiany – to znaczy przyswajamy sobie nie suchą wiedzę, ale praktyczne informacje, poprzez kreatywne podejście i głębsze zrozumienie tematu.

zabawki dla chłopców

Autor: Mariya Skripova
Źródło: http://www.flickr.com
Nic więc dziwnego, że co sprytniejsi rodzice próbują właśnie poprzez zabawę – w tym z wykorzystaniem zabawek – uczyć swoje dzieci konkretnych kwestii, co rzeczywiście daje finalnie oczekiwane efekty. Weźmy za przykład zabawki dla chłopców. Za pomocą tych zwykłych zabawek jak na przykład klocki, można najmłodszych uczyć robienia rozmaitych konstrukcji, zasad ich powstawania czy wymagań jakie należy spełnić, by konstrukcja jak najdłużej była trwała. Z kolei poprzez tego rodzaju zabawki, jak na przykład samochód zdalnie sterowany czy maszyny sterowane, dzieci uczą się skrupulatności, kontroli i większej uwagi. Natomiast karetka zabawka – to doskonały sposób na to, aby wyjaśnić chłopcu zasady ratownictwa i metody postępowania w nagłych przypadkach.
Dzieci uczą się błyskawicznie, a zwłaszcza, gdy nauka odbywa się poprzez zabawę. Powinniśmy o tym pamiętać tak naprawdę na różnych etapach życia. Jeżeli młoda osoba nie lubi się uczyć lub robi to niechętnie, albo z kolei ma słabe w tym kierunku wyniki, warto jak najbardziej spróbować właśnie tej metody nauczania.

Nie znaczy to oczywiście, że do wyjaśnienia każdego zagadnienia należy kupować nową zabawkę – trzeba więcej kreatywności i pomysłowości także z naszej strony. Jako dorośli także chętniej zdobywamy wiedzę w ten sposób, dlatego warto robić to jak najczęściej i bez względu na okoliczności.

admin

View more posts from this author