misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Na dworze pada? Najlepiej spędź czas wraz z bliskimi! Jak? Przy dobrej grze!

gry
W danych czasach zabawy rodzinne, takie jak bawienie się w gry planszowe w czasie paskudnej pogody wydaje się, że odrobinę „odeszły w cień” z powodu ukazania się takiego typu gadżetów jak choćby komputery, tablety, telefony, oraz ich bardziej zaawansowanych wersji, takich jak choćby laptopy czy też smartfony, a nawet i coraz bardziej znane smartwatche.

Jak się jednak okazuje, sporo dzieciaków wcale nie pragnie jak większość rozmyśla „przesiadywać z nosem w monitorze”, tylko bardziej rodzinnie spędzać swój czas. Napomknięte wyżej gry planszowe są doskonałym wyjściem dla nie tylko tego dziecka, ale i jego rodziny.
gry
Autor: JAGA
Źródło: JAGA

W danej chwili panuje tak zwana „era komputera” – przez co wielu z nas, w szczególności dzieciaków, które się w niej narodziły – po zapominali, że istnieje coś takiego jak świat „Zewnętrzny” lub jest w taki sposób wychowywany, iż tablet czy też laptop to jego najlepszy „kumpel”. Wielu rodziców, z powodu najczęściej braku czasu, przekazuje dziecku, które mu „przeszkadza” tablet lub telefon, na którym ono „zajmuje się sobą”. Niestety jednak jak pokazało już wiele badań, takiego typu „zajmowanie się sobą” coraz częściej powoduje u coraz bardziej młodych dzieci uzależnienie od komputera albo powoduje, iż dziecko zamiast bawić się, szuka „rozrywek” w sieci, w której nie jest wiadome, na co oraz na kogo trafi.

Najlepszym rozwiązaniem, aby dziecko „nie po zamykało się w sobie”, jest spędzanie z nim czasu, chociażby grając z nim w różne gry, które to będą rozwijać jego własną imaginację, uczyć wiele ciekawych rzecz, a ponad wszystko – spowodują, iż my sami poświecimy swojemu dziecku należyta uwagę. Dobrze wybrane gry planszowe sprawią radość nie tylko dziecku, ale i nam samym, odbudowując zarazem dobre relacje pomiędzy rodzicem a jego dzieckiem.