dla dzieci i o dzieciach

Warianty łóżek i podbudowy

Przeciętnie każdy człowiek przesypia 1/3 życia. Zatem nadzwyczaj istotne jest jak wygląda jego łóżko. Kiedyś przeważnie była to wersalka, kanapa, która po złożeniu spełniała rolę siedzenia.

Dzisiaj posiadamy duże możliwości doboru, sklepy z meblami proponują konsumentom łóżka, które spełniają jedynie funkcję miejsca do spania. W alkowie istotny jest spokój, nastrojowa aura, jednakże najistotniejsze jest praktyczne, funkcjonalne miejsce do spania. Powinno być solidne, nie może skrzypieć, gdy w nocy odwracamy z boku na bok. Praktycznym rozwiązaniem mogą być schowki, szuflady na dole, w których schowamy kołdrę, narzuty, jaśki. Przy kupnie łóżka wypada brać pod uwagę wielkość, jednoosobowe winno mieć 90 cm szerokości, a małżeńskie 160 cm. Jednak podobnie istotnym fragmentem jest szkielet i stelaż do łóżka (strona), i to od niego w dużym stopniu uzależniona jest jakość spania. Najwyższą oceną cieszą się konstrukcje wykonane z drzewa bukowego, są niezmiernie plastyczne. Listewki przymocowane elastycznie do konstrukcji są wykonane z drewna sklejanego warstwowo co przedłuża ich odporność i wytrzymałość.

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny stelaż do łóżka można ustawiać przy pomocy pilota. Składnikiem łóżka jest także zagłówek (www.homeandliving.pl/#!), który pełni rolę ozdobną, ale także praktyczną, może spełniać rolę podparcia w czasie czytania.W pokoju dziecięcym, a przede wszystkim o małej przestrzeni trafnym pomysłem będzie łóżko piętrowe. Łóżka piętrowe (źródło) przeznaczone są dla przedszkolaków, pod warunkiem, że śpią na dole, jak i dla młodzieży. Zwykle jest to łóżko dwuosobowe, jednak bywają także trzyosobowe. Spodni fragment zaplanowany jest dla dwójki osób, a na górze śpi jedna. Aby dostać się na górny poziom, zamontowana jest mała drabina, dla bezpieczeństwa u góry znajduje się barierka ubezpieczająca przed upadkiem.

Łóżka piętrowe to nie wyłącznie więcej powierzchni do spania. W sklepach można kupić takie, w których na dole jest pusta powierzchnia. Jest to świetne miejsce dla malucha na atrakcyjną zabawę i przechowywanie zabawek, a w przyszłości kiedy dziecko zacznie chodzić do szkoły możemy w tym miejscu wstawić szafki i stolik na przybory szkolne. Jest to o tyle interesujące wyjście, że na niewielkiej powierzchni pomieścimy wszystko co niezbędne w pomieszczeniu dla malucha.

admin

View more posts from this author