dla dzieci i o dzieciach

Masz kłopoty z biodrami? Pomoże ci właściwa rehabilitacja stawu biodrowego

Problemy z biodrami są coraz powszechniejszym kłopotem osób starszych. Dają spore dolegliwości bólowe oraz znacznie utrudniają normalne funkcjonowanie. Przypadłości nie atakują nagle – mogą rozwijać się na przestrzeni miesięcy albo lat. Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej rozpocząć działać, to znaczy pójść do ortopedy, który zaleci stosowną rehabilitację stawu biodrowego. Jakie ćwiczenia w skuteczny sposób zmniejszą ból oraz zwiększą zakres ruchu, aby móc w dalszym ciągu wykonywać swoje obowiązki?

poradnia rehabilitacyjna

Autor: Krzysztof Pędrys
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko rehabilitacja stawu biodrowego to polepszenie wspomnianego zakresu ruchu, jaki częstokrotnie zostaje w dużym stopniu ograniczony. Pomocne może być wzmacnianie mięśni przez przysiady lub wypady, jak również wchodzenie na stopnie, do czego można wykorzystać np. schody na klatce, gdy nie mamy własnego domu. () Po jakimś czasie dobrze do ćwiczeń dołączyć ciężarki, by gwarantowały jeszcze korzystniejsze rezultaty. Drugi rodzaj ćwiczeń ma poprawić działanie całego stawu i jego koordynację mięśniową.

Można to uzyskać m.in. przez stanie na jednej nodze – dzięki temu chory pobudza receptory stawowe i odbudowuje stabilność kończyny. Nie można też zapomnieć o sile mięśniowej, nade wszystko kluczowej dla sportowców. Jeżeli jednak chory nie ćwiczy zawodowo, ćwiczenia z nastawieniem na tego rodzaju rezultaty można ominąć. Dlatego właśnie tak ważna jest wizyta u specjalisty, jaki dobierze trafny zestaw ćwiczeń do potrzeb konkretnego człowieka. Warto też zapisać się na zabiegi rehabilitacyjne, szczególnie prywatnie, gdyż na zabiegi wykonywane przez fundusz trzeba przez długi czas czekać, nawet do paru miesięcy.

rehabilitacja

Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie mamy gotówki oraz musimy zrezygnować z prywatnej rehabilitacji, zapiszmy się jak najszybciej, aby nie okazało się, że okres oczekiwania wydłużył się jeszcze bardziej, powodując tym samym zintensyfikowanie nieleczonej dolegliwości. Tak jak w przypadku wszystkich chorób, tak samo w schorzeniach stawów najważniejsze jest jak najwcześniejsze zaordynowanie właściwego leczenia oraz rehabilitacji, gdyż szybkie działania dają najlepsze wyniki.

Zaciekawiły Cię informacje wybielanie zębów Wrocław opinie zaprezentowane w tym wpisie? Niezwykle miło więc będzie nam podzielić się z Tobą nowymi wątkami. Czekamy na opinię!

Dlatego gdy tylko będziemy odczuwać ból bądź dyskomfort, udajmy się do ortopedy, który po przeprowadzeniu wywiadu i prześwietleniach będzie mógł podjąć decyzję o potrzebnych działaniach.

admin

View more posts from this author