misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Mamy całe mnóstwo profesji na świecie, które bywają bardzo obciążające emocjonalnie i powinniśmy podziwiać osoby, które funkcjonują w tych realiach

akt - dziecko
Są takie profesje, które są niezwykle stresujące. Zwykle chodzi o takie, które decydują o ludzkim życiu lub zdrowiu. Wówczas każdy z pracowników powinien wykazywać się sporą dawką zrozumienia i sugerować się kodeksem etycznym.
Jeśli spojrzymy na tak wymagające profesje jak prawnik i lekarz albo sędzia czy strażak, to błyskawicznie możemy pomyśleć, że są to profesje związane z ogromną odpowiedzialnością.

akt - dziecko
Autor: Adam Tas
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej dlatego, że ludzie mają styczność z drugim człowiekiem i tak jakby mają jego los w swoich rękach. Z tego powodu najistotniejsza jest w tym momencie etyka zawodowa. Aby temu lekarzowi lub (zobacz rzuć okiem) prawnikowi chciało się pochylić nad sytuacją chorego lub oskarżonego i aby uczynił wszystko, co w jego mocy, by mu pomóc. Etyka związana jest także niejako z uczciwym traktowaniem uczniów. Mowa tu o etyce w nauczaniu i nie ważne czy jest to nauczyciel w szkole podstawowej czy doktor na uczelni wyższej. Kodeks norm postępowania musi być szanowany przez wszystkich i nie wolno robić od niego żadnych odstępstw. Jeżeli ktoś go nie stosuje, to oznacza to, że źle się dzieje w jego głowie i po długim czasie pracy nastąpiło pewnie wypalenie lub – ręczniki do spa znieczulica.

Wówczas jedynym ratunkiem jest zrobienie sobie długiej przerwy i przemyślenie tego, czy na pewno ma się zamiar powrócić do poprzedniego zawodu. Zawsze możemy zmienić swoje życie – wyjechać w Sudety i prowadzić stadninę koni.