misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Tag Archive: maluch

Akcesoria dla dzieci

niemowlę ze smoczkiem
Święta lada dzień. Czas przygotowań, kulinarnych popisów i porządków. Ale nie dla młodej mamy. Albowiem dla „świeżo upieczonych” rodziców najważniejsze jest ich Maleństwo, zwykle przyjmują zaproszenie na święta od rodziny. Jak zorganizować podróż?
Continue Reading article

Akcesoria dla dzieci, jakie opłaca się dopasować bezpośrednio do ich normy rozwojowej.

dziecko
Nie da się podważyć tego, że zabawki dla najmłodszych warto dobrać wprost do ich normy rozwojowej. Każdy bez wyjątku rodzic powinien być tego świadom, abstrahując od tego, w jakim wieku ma dziecko. Maluchom należałoby każdorazowo dać to, co je wyjątkowo zainteresuje i dzięki czemu będą się mogły wszechstronnie rozwijać. Należy kierować się regułą, że konkretna zabawka powinna pozostawać dostosowana pod aktualne umiejętności dziecka, aby nie zniecierpliwiło się ono w czasie bawienia się.
Continue Reading article

Czapka dla niemowlaka – czym chronić małą główkę?

czapka zimowa dla niemowlaka
Czapka, kapelusz oraz chusta – są to rodzaje nakryć głowy, jakie dostępne są dla niemowląt. Czym kierować się przy doborze nakrycia główki małego dziecka?
Noworodek ma jeszcze nie do końca rozwinięty system termoregulacji, a zatem przez główkę traci dużo ciepła.
Continue Reading article
Continue Reading article

Dzieci uwielbiają zabawki i potrzebują tego wielobarwnego świata, żeby prawidłowo się rozwijać

książka
Niejeden rodzic chce rozpieszczać własne dziecko – to normalne. Jednakże powinniśmy zastanowić się czy nasze dziecko będzie dzięki temu szczęśliwsze? Może więc korzystniej byłoby dać mu jedną, lecz cudowną i interaktywną zabawkę, w miejsce kilkunastu nieprzemyślanych, źle wykonanych przedmiotów, które po tygodniu się popsują.
Trzeba od maleńkiego uczyć swoje dziecko, że ważna jest jakość, mniej niż ilość.
Continue Reading article