misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Tag Archive: maluch

Continue Reading article

Zabawki edukacyjne przeznaczone dla naszych maluchów – krótka charakterystyka i nasze przykłady

zabawka z klocków Lego
Nasze pociechy spędzają bawiąc się znaczną część swojego dnia. Jak dziecko jest małe potrzebuje nie tylko naszego zaangażowania ale też permanentnej uwagi podczas zabawy. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Warto zatroszczyć o to, by zabawki, które będą im do tego służyć były jak najlepiej dobrane. Są to bowiem nie tylko rekwizyty, które mają za zadanie zapewnić im rozrywkę. Zabawki odgrywają bardzo istotną rolę w kształtowaniu zdolności motorycznych, a także rozwijaniu osobowości dziecka. Za ich pomocą nasze maluchy poznają otaczający je świat.
Continue Reading article

Jak możemy wybrać idealne obuwie dla dziecka?

dziewczynka w różowym stroju
W sklepach dostępnych jest sporą ilość typów bucików dla dzieciaczków: półbuciki, buciki do nauki chodzenia, sandałki, buty zimowe dla dzieci, nawet buty profilaktyczne czy chodaki dla dzieci. Sklepowe półki przyciągają wzrok wzornictwem, kolorem, walorami zdrowotnymi butów dla dzieci. Jednak nie należy kupować butów profilaktycznych czy też z wkładkami ortopedycznymi bez konsultacji z lekarzem ortopedom, bo taka wkładka użyta bez potrzeby może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
Continue Reading article

Zabawki dla pociech – co mieć dziś na względzie wybierając podobne akcesoria?

niemowle
Każdy rodzic chce dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze. To absolutnie normalne. Jednakże, kupując zabawki dla własnych pociech, wskazane jest zachować rozsądek. Czym kierować się podczas zakupów? Co przede wszystkim mieć na uwadze? Oczywiście, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zanim zabawkę wrzuci się do sklepowego koszyka, koniecznie trzeba sprawdzić od jakiego wieku jest dozwolona. Zabawki dla najmłodszych dzieci są wyposażone w większe elementy, jakich dziecko nie będzie w stanie połknąć.
Continue Reading article

Akcesoria dla dzieci, jakie opłaca się dopasować bezpośrednio do ich normy rozwojowej.

dziecko
Nie można podważyć tego, że gadżety dla najmłodszych warto dobierać bezpośrednio do ich rozwoju. Każdy bez wyjątku opiekun powinien być tego świadom, abstrahując od tego, ile lat ma maluch. Maluchom należy każdorazowo wręczać to, co je szczególnie zainteresuje i za pomocą czego będą się miały okazję doskonale rozwinąć. Należałoby sugerować się regułą, że konkretna zabawka powinna pozostawać dostosowana pod teraźniejsze kompetencje malucha, żeby nie zniecierpliwiło się ono w czasie bawienia się.
Continue Reading article