dla dzieci i o dzieciach

Leczenie chorób zwyrodnieniowych przy użyciu komórek macierzystych – co warto o tym wiedzieć

Leczenie za pomocą komórek macierzystych jest znane nie od dzisiaj. To sprawdzony przełom w medycynie, jaki może okazać się niezwykle efektywną metodą leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Powinno się jednak dowiedzieć się trochę więcej na temat samej metody. Czym są komórki macierzyste? Jak wygląda terapia za pomocą komórek macierzystych? Jakie są szanse na wyleczenie z choroby?

badania w laboratorium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com
Komórki macierzyste mają zdolność niezliczonej liczby podziałów i także zdolność różnicowania się do innego rodzaju komórek. Dzięki komórkom macierzystym istnieje niezwykle wielkie prawdopodobieństwo, iż chorobami, które da się wyleczyć za ich pomocą będą rak, choroba Parkinsona, niewydolność serca, defekt mięśni, choroby zwyrodnienia stawów i mnóstwo innych chorób. Z pewnością można oznajmić, że komórki macierzyste to przyszłość współczesnej medycyny.

W przypadku leczenia stawów, takich jak na przykład biodro czy rekonstrukcja więzadła krzyżowego, komórki macierzyste dają osobom chorym istotnie ogromnie wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki procesowi leczenia chory odbiera mniejszy ból, modyfikuje się ruchomość stawów, a też niszczenie stawów jest pokaźnie opóźnione. Pożądane byłoby jednak pamiętać o tym, iż leczenie komórkami macierzystymi stosuje się jedynie wtedy, kiedy stawy nie są zupełnie zniszczone. Jeśli pragnąłbyś dowiedzieć się więcej w kwestii leczenia za pomocą komórek macierzystych, na przykład ciekawi Cię proces leczenia konkretnych stawów, powinno się skorzystać z wyszukiwarki internetowej.

Chcesz zgłębić także inne analogiczne materiały, ale nie masz pewności, w którym miejscu je znaleźć? Bez obawy – sprawdź więcej w tej ofercie.

Wpisując w wyszukiwarce taką frazę, jak na przykład komórki macierzyste biodro, bez wątpliwości błyskawicznie odkryjesz niezwykle wiele przydatnych i pożytecznych wiadomości na ten temat.

Wskazane jest też odpowiedzieć sobie na pytanie albo leczenie komórkami macierzystymi jest refundowane przez NFZ. Odpowiedź jest na nieszczęście przecząca. Za zabiegi te trzeba zapłacić mniej więcej 8 tysięcy złotych, co więcej dochodzi jeszcze kuracja po zabiegu, która może osiągać cenę przeszło 5 tysięcy złotych. Zabieg ten bezspornie nie należy więc do najtańszych. Czytaj też

admin

View more posts from this author