dla dzieci i o dzieciach

Które zabawki nabywać maluchom?

Maluchy kochają zabaweczki, jednak ich zakup stanowi dla wielu rodzicieli niemałe wyzwanie.
Pragną, ażeby zabawki pełniły rolę edukacyjną, lecz jednocześnie jest dla nich istotny estetyczny aspekt przedmiotów, jakimi zabawiają się ich dzieci.

Laktator elektryczny

Autor: Jim Champion
Źródło: http://www.flickr.com
rozwiązanie

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego rodzaju zabawki edukacyjne dla maluchów godne są polecenia? Czy faktycznie należy kupować inne zabawki dla dziewczynek, zaś inne zabawki dla chłopców?
Zabawki dla dzieci nie mogą być tylko atrakcyjne wizualnie. Muszą także spełniać surowe wymogi bezpieczeństwa. Przedmioty mają nie wyłącznie rozwijać fantazję, motorykę i funkcje poznawcze, ale także nie stanowić zagrożenia dla malucha. Kupując zabawki, kieruj uwagę na to, czy nie posiadają małych części, które maluch może połknąć, wetknąć do nosa lub ucha.

Czy chcesz dokładniej przestudiować opisywany w tym miejscu problem? Jeśli tak, bez grymasów kliknij tutaj, żeby zobaczyć więcej info (https://www.horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/)!

Również niedokładne wykonanie zdyskwalifikuje zabawkę.

dzieci

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej popularne zabawki dla dziewczynek to oczywiście lale. Wielu rodziców nie zdaje sobie jednak sprawy z edukacyjnej funkcji zabawy lalkami. Dziewczynki nauczają się rozbierania oraz ubierania, a również rozwijają zdolności motoryczne przez manipulowanie niewielkimi ubrankami. Do tego dziewczynki uczą się zachowań społecznych przez zabawę z innymi dziećmi. Nie oznacza to jednak, że lalki są tylko dla dziewczynek. Wielu z chłopców lubi przebierać lalki a także bawić się w dom, natomiast niejedna młoda dama entuzjastycznie ściga się resorakami. Zabawki sprawiają maluchom mnóstwo radości.

Potrafią one godzinami bawić się jednym przedmiotem, zaś ulubiony miś najczęściej towarzyszy dziecku nieomal wszędzie. Zakup doskonałej zabawki nie jest nadto trudny, wystarczy zastosować się do powyższych rad.

admin

View more posts from this author