misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Kreatywne zabawki, czyli jak stymulować rozwój najmłodszych

kreatywne zabawki
Zastanawiasz się jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby wspomóc jego rozwój i by szybko mu się nie znudziła? Na półkach sklepowych znajdziemy wiele zabawek, które świecąc światełkami ”nawołują” do kupna. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, ponieważ większość z nich opiera się na odtwarzaniu tych samych czynności przez dziecko. Jeśli szukasz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach postaw na zabawki kreatywne.

[
okulary
Autor: Ernst|Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Dla młodszych dzieci mogą być to np. zestawy majsterkowicza, dla starszaków zestawy do składania samochodów czy puzzle Jumbo. Choć układanie puzzli to najbardziej wiekowa z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, znajdują się w każdym domu. Oby tak dalej, bo zalety układanek są nie do przecenienia. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom dobrej zabawy, ale także zachęca do myślenia.

Dlaczego, tak dużo rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, po to by przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od maleńkości zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich milusińskich uwzględnijmy, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu.

Dziecko , które spędza długie godziny przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało ochoty na uczestnictwo i pokazanie swoich atutów w dorosłym świecie. Z tego względu dajmy pozwolenie małym inżynierom i wynalazcom na twórczy bałagan w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami buduje wyobraźnię przestrzenną i może

zabawki
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

być niezwykle emocjonująca, szczególnie jeśli, architektura zyska uznanie dorosłych. Zabawki kreatywne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych i wyobraźni.

Bądźmy pewni, iż zabawki, których jedynym atutem jest to, iż są ładne, za chwilę znajdą się w kącie lub na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Zwyczajniej nieprzemyślany przez rodzica. Prezent nie musi być drogi i głośny by sprawił radość dziecku. W najbliższym czasie, w sezonie letnim super prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, zwłaszcza te, które wykonał optyk (dodatkowe informacje) toruń. Dużo o okularach : http://www.optyk-trejnowski.pl/