dla dzieci i o dzieciach

Kolorowe gry jako impuls w dobrym rozwoju dziecka

Funkcją opiekunów jest zadbać o to, ażeby rozwój pociechy odbywał się harmonijnie i by był odpowiednio ukierunkowany. Mogą to zrobić przez zachęcanie malucha do uczestnictwa w przeróżnego rodzaju grach.

Dziecko, by dobrze się rozwijało, potrzebuje wielu impulsów. Pochodzą one ze świata zewnętrznego, dzieci uczą się z zaistniałych przypadków, w których się znajdują, podpatrują postępowania innych ludzi, z jakimi żyją. To wszystko ma działanie na budowanie ich indywidualności.

granie w planszówki

Autor: Hannah Shelton
Źródło: http://www.flickr.com

Gry dziecięce Alexander polegają na tym, że bierze w nich udział kilka, albo nawet więcej osób, które znają reguły. Gra ma zawsze swój cel, do którego zmierzają jej uczestnicy. Cel kojarzy się zazwyczaj z byciem w czymkolwiek najlepszym, najszybszym, najlepszym. Gry zdołają też trenować pamięć, a zarazem gwarantują maluchom rozumienie nowych słów.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia kolejnego artykułu na zbliżony temat – w nim znajdziesz ważne treści. Więc idź do serwisu i ciesz się nimi.

Gry planszowe są szczególnie kochane przez najmłodszych, ponieważ można w nie grać z rodzicami, spędzając przy tym miło czas. Gry dziecięce hasbro dodatnio wpływają na rozszerzanie spójnego rozumowania u dzieci spostrzegawczości. Uczą również rywalizacji, stosowania się do regulaminów i zasad. W czasie grania w gry planszowe (zobacz spis), dzieci nieraz zauważają, że nie zawsze jest realna wygrana. Maluchy uczą się więc przegrywania, co nierzadko nie jest dla nich łatwe i łączy się z wieloma emocjami. Wyciąganie konkluzji to następna przydatna umiejętność, jakiej dzieci uczą się w czasie korzystania z gier planszowych.

Gry konsolowe (strona Taniomania) są poświęcone dla starszych latorośli. Gry takie oddziałują na wzmocnienie wielu cech u dzieci, spostrzegawczości, logicznego rozumowania, rozwijają małą motorykę. Rodzice muszą czuwać nad tym, by dziecko nie miało dostępu do gier, w jakich pojawia się przemoc i niewskazane dla dzieci teksty. Gry intendo są atrakcyjne dla maluchów, ponieważ dostęp do nich jest łatwy, występują tam popularni z bajek bohaterowie, jest ciekawa grafika i mają wiele możliwości.

Wielorakość gier jest wielka. Ważne jest, żeby pomóc im w dobrym wyborze, udowodnić, że korzystanie z różnego gatunku gier wpływa na zwiększenie wielu wartościowych cech i zdolności.

admin

View more posts from this author