misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Kolonie jako dobre wyjście na zapewnienie dziecku zabawy

Wyjazd wakacyjny
Wyjazd malucha na kolonie, lub obóz jest odpowiednim wybiegiem na zapewnienie potomkowi zabawy na część wakacji. Wymogiem jest wyrażenie chęci przez dziecko, bo przymuszenie go do wyjazdu jest w stanie sprowadzić więcej krzywdy aniżeli pożytku. Gdy dziecko nie chce jechać, czasami powinno się zaczekać jeszcze jeden rok, niż ekspediować dziecko na siłę i narazić je na niemiłe wspomnienia zrażając do tej formy odpoczynku na całe życie.

Kolonia na kajakach
Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jest zdecydowane do rozłączenia się z rodzicielami, to podróż stanowi dla niego przydatną szkołę autonomii. Będzie patrzyło na siebie i swój świat z różnej niż dotąd perspektywy. Jeśli wyjazd nadejdzie za wcześnie, dziecko może się czuć zignorowane przez rodziców, a to zaburza jego poczucie bezpieczeństwa.

Jeżeli zaintrygowała Cię taka kwestia, śmiało sprawdź ten link – to źródło (http://www.pischool.pl/podstrona/14/) na pewno też będzie warte Twojej uwagi.

Powinno się wspólnie z dzieckiem wyselekcjonować miejsce i formę wypoczynku.

Może to być biwak powiązany z jazdą konną, obóz lingwistyczny, lub warsztaty taneczne, wszystko jest zależne od upodobań dziecka. Wyjazdy kolonijne i na obozy to idealny sposób na to, by zawrzeć nowe komitywy wśród równolatków. W przyszłości znacznie łatwiej będą nawiązywały kontakt z pozostałymi i zwalczą swoją nieśmiałość. Bycie z dala od rodzicieli zezwala na wrażenie autonomii i rozwija zdolność bycia samodzielnym. Jest zdany tylko na siebie, przez co uzyskuje nową wiedzę. http://www.eholiday.pl/noclegi-ob1912.html

Wyjazd na kolonie, czy obozy to świetny moment, by pociecha nauczyła się rozważnego gospodarowania określonym budżetem. Dzięki temu w przyszłości będzie bardziej racjonalnie wydawać finanse i nauczy się oszczędzania. To też idealna możliwość do tego, by dziecko nauczyło się karności i stosowało się do panujących reguł. Podczas takich wakacji członkowie zobligowani są do przestrzegania ciszy nocnej, zachowania porządku, pór posiłków.

Możliwość wyjechania na wypoczynek z dzieciakami, które posiadają takie same zapały, to spory plus naszych czasów. Ludzie młodzi mają możność kształcić się w temacie osobistych zamiłowań, spotykać pokrewne dusze, demonstrować swoje zdolności przy przychylnym poparciu trenera. Nad bezpieczeństwem latorośli czuwają opiekunowie, którzy mają dodatkowe uprawnienia.