misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Tag Archive: klocki

Zabawki edukacyjne przeznaczone dla naszych maluchów – krótka charakterystyka i nasze przykłady

zabawka z klocków Lego
Nasze pociechy spędzają na zabawie bardzo dużo czasu. Na początku każde dziecko wymaga dużo uwagi i naszego zaangażowania w zabawę. W miarę upływu lat warto jednak zachęcać dzieci do bawienia się samodzielnie. Warto zadbać o to, aby przedmioty, którymi dzieci się bawią, były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają niezmiernie ważną rolę w kształtowaniu umiejętności, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.
Continue Reading article
Continue Reading article

Aktywne przedszkolaki dzięki wspólnej zabawie, nabywają wiele osobistych zręczności i doświadczeń

zabawki drewniane
Wielu z nas z pewnością ma w pamięci – jak w dziecięcych latach bawiliśmy się prawie do nocy na podwórzu. Wówczas nie traktor zabawka a zwyczajny kijek i wyobraźnia zastępowały wiele zabawek. Czasy gdy zabawiano się w „państwa miasta”, „kapsle” odeszły do lamusa. Z tęsknotą wraca się do czasów zabawy w dom, gdy pączki były z piasku a zupę gotowało się z trawy.
Continue Reading article

Spektakularny świat zabawek lego.

images
Klocki Lego od dziesięcioleci obecne na rynku europejskim i światowym wciąż w dzieciach pasję i zainteresowanie światem, w którym żyją. Wpływają pozytywnie na kreatywność i uczą myślenia w nieszablonowy sposób. To właśnie od klocków Lego rozpoczyna się trening wyobraźni tysięcy dzieci, w szczególności zaś chłopców. Zabawki dla chłopców trzeba koniecznie nabywać z rozwagą, nawetw wypadku klocków Lego. Lekkomyślnie robione niespodzianki mogą pogorszyć nastrój, zamiast rozbawić dziecko.
Continue Reading article

Zabawki edukacyjne.

zabawki
Uwielbiamy spoglądać na baraszkujące, małe kotki. Wspaniały obrazek. Z ekscytacją spoglądamy na ich pojedynek z kłębkiem wełny. Lecz nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że „beztroska” zabawa jest tak naprawdę ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Dlatego, że to właśnie te sprawności wyuczone podczas zabawy będą później decydować o życiu zwierzęcia a także jego pozycji w stadzie. Dlaczego, tak wielu rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, po to by przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od maleńkości obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków pamiętajmy, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu.
Continue Reading article