dla dzieci i o dzieciach

Klocki dla dzieci – jakie wybrać?

Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o telewizję czy komputer to w życiu każdego człowieka i tego dużego i tego małego jest jej czasem, aż za dużo. Dlatego staramy się, żeby odpoczywać inaczej niż przechodząc kolejny poziom w grze czy gapiąc się w filmy. Najfajniejszą formą uczenia się dla dziecka jest zabawa.

Stąd też sporo rodziców kupuje gry planszowe, lub klocki, żeby dziecko dobrze rozwijało swoją wyobraźnię. Od wielu pokoleń klocki lego są stawiane za wzorzec fajnej zabawki. Jak wiadomo może ona być kupowana dzieciom od szóstego roku życia.

Dziewczynka bawiąca się klockami

Autor: Baltimore County Public Library
Źródło: http://www.flickr.com

Duplo

Mniejsze dzieci mogą nie do końca odnajdują się w formule układania czasem dość trudnych kompozycji. Najważniejsze jest jednak to, że brakuje górnej granicy lat. Z lego pasji się nie wyrośnie. Zwłaszcza, że stale wypuszczane są kolejne komplety takie jak klocki lego duplo. Akurat te zestawy klocków są wyprodukowane z myślą o młodszych użytkownikach. Klocki są troszkę większe i rzeczy do ułożenia są prostsze.

Nawet samo opakowanie powinno przekonać dzieci do tego, żeby zaczęły układać klocki.

Jeśli użyta w powyższym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu Owady puzzle 3d podobne wpisy – one odnoszą się do analogicznej tematyki.

Dobrze wiadomo, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic, więc zamiast miasteczka maluchy mogą stworzyć zamek dla królewny lub jeden duży stół z dziwnymi dodatkami. I o to dokładnie chodzi w lego dla najmłodszych, żeby dzieci mogły rozwinąć skrzydła wyobraźni i zbudować coś całkiem innego od tego, co chciał producent. Najważniejsza jest świetna zabawa i chwila oddechu dla mamy i taty.

Ptak zbudowany z klocków

Autor: Brick Head
Źródło: http://www.flickr.com

Zestawy duplo

Jeśli chcemy by nasze maluchy rzeczywiście wciągnęła zabawa dobrze pomyśleć o klockach lego. Wśród wielu kompletów wyłowimy te, które najbardziej zainteresują nasze dzieci. Firma lego zadbała o to, żeby wybór klocków był naprawdę zróżnicowany. Dlatego możemy wybrać taki komplet, który rzeczywiście będzie nawiązywał do zainteresowań naszego dziecka.

Pamiętajmy, że dobry prezent sprawi, że dziecko będzie oczarowane i nie zostawi go szybko na rzecz komputera czy gapienia się w telewizor. Klocki lego pozwalają dzieciom na fantastyczną zabawę, a seria klocki lego duplo uczyni że od najmłodszych lat dzieci będą chętne do tego typu zabawy. Kiedy podrosną można zorganizować dzieciakom trudniejsze zestawy, nad których budowaniem będzie trzeba bardziej się pomęczyć. Kolejne serie zawsze zadziwiają. A mimo wielu lat i sporej konkurencji marka lego jeszcze przez spory czas nie będą miały sobie równych.

admin

View more posts from this author