misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Category Archive: Dziecięce choroby

Regularne badanie krwi Wrocław, zdrowe odżywianie się oraz unikanie nerwowych sytuacji – czyli jak zachować witalność i zdrowie

zdrowa dieta
Wielu z nas wydaje się, jakby aktualnie rzeczywistość przeciekała nam przez palce. Chodzi o poczucie błyskawicznego upływu czasu, kiedy nim się obejrzymy i rozeznamy, już mija kolejny tydzień, miesiąc, czy rok. To ekspresowe tempo powoduje, że staramy się gonić i nadążać za zmianami, co często może mieć w efekcie negatywne przełożenie, szczególnie jeżeli chodzi o nasze zdrowie. Pośpiech bowiem, nerwy oraz stres nie są dobre dla naszego zdrowia, co wiadome jest już od dawna.
Continue Reading article

W żadnym razie nie należy bać się dentystów!

gabinet dentystyczny
Piękne zęby to definitywna postawa. Jeśli nie umiemy nawet dbać o własne uzębienie, to czy tak naprawdę jesteśmy tymi ludźmi, którzy szanują własną osobę? Może to trochę kontrowersyjna teza, ale przecież wielu ludzi w naszym kraju najzupełniej nie dba o zęby. Ciężko może w to uwierzyć, lecz rzekomo 500 tysięcy ludzi w Polsce po prostu nie posiada nawet szczoteczki do mycia zębów! Oczywiście znajdzie się wielu Polaków, którzy doskonale zdają sobie sprawę jak bardzo znaczący jest dentysta wrocław, lecz cóż z tego, jeżeli żyje między nami ogromna ilość ludzi, która niejako psuje statystyki? Zadbajmy o siebie – przecież nie rozchodzi się wyłącznie o wygląd zewnętrzny. Kiedy zęby są popsute, bardzo często czujemy wielki ból, a poza tym, później są powikłania związane z zębami. A nawet można zejść z tego świata!
Continue Reading article

Człowiek znający się na tym, co w jamie ustnej – czy opłaca się zostać stomatologiem?

Dentysta
Kiedy wychodzi na to, że nasze zęby nas bolą wtedy dopiero zaczynamy myśleć o tym, żeby pójść do dentysty. A w rzeczywistości powinniśmy pomyśleć o tym dużo wcześniej. Bo dentysta moi drodzy to człowiek, który jest po to, by zadbać, żeby nasze zęby nas nie bolały. Niestety w naszym Polsce sporo osób nie pamięta o wizytach kontrolnych.
Continue Reading article
Continue Reading article

IN VITRO NFZ

ciązą
Narodowy Fundusz Zdrowia to system, który często zdaje się przychylny pacjentom. W naszym kraju wszyscy ciągle „wieszają psy” na wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem tego systemu. Nie tylko ogromny czas oczekiwania, ale również o zbyt mała ilość lekarzy specjalistów wszystko, to prowadzi do tego, że trudno myśleć o pozytywach NFZ. Jednak jest też część rzeczy , które uświadamiają jak potrzebny jest w naszym państwie NFZ m.in. jeśli chodzi o refundowanie niektórych leków czy operacji. In vitro nfz to sposób dający możliwość starać się o dzieci coraz szerszemu gronu osób. Dla wielu to jedyna szansa na stworzenie rodziny z dziećmi.
Continue Reading article