dla dzieci i o dzieciach

Kiedy pomoc chirurga jest konieczna?

W życiu każdej osoby przychodzi taki czas, gdy potrzebna okazuje się pomoc lekarza. Zazwyczaj jednak nie jesteśmy pewni, z jakimi przypadłościami powinniśmy się wybrać do konkretnych specjalistów. Dobrze jest wiedzieć, gdzie zawitać ze skręconą nogą, czy dolegliwościami ze strony układu sercowo-naczyniowego.

chirurg wykonujący zabieg

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Chirurgia to dziedzina medycyny, która jest szczególnie rozbudowana. Mnóstwo lekarzy funkcjonuje właśnie w granicach tej specjalności. Najprościej mówiąc, chirurgia zajmuje się przeprowadzaniem operacji, jak również przygotowaniem pacjenta do operacji oraz jego powrotem do zdrowia. Chirurg ogólny diagnozuje i leczy najpowszechniejsze schorzenia z zakresu narządów i układów w ludzkim organizmie, przede wszystkim w obszarze jego kompetencji znajdują się choroby żołądkowe oraz urazy kończyn. Chirurg ogólny zajmie się usunięciem wyrostka robaczkowego ze stanem zapalnym, wykona zabieg usunięcia wrzodów żołądka i operację na układzie kostnym, udzieli też pomocy w nagłych wypadkach i sytuacjach krytycznych. Sprawnie założy opatrunek, wskaże, jak postępować w przypadku oparzenia, nastawi złamaną kończynę. W przypadłościach wyjątkowo rzadkich, konieczna będzie konsultacja z wyspecjalizowanym chirurgiem. W pracy chirurga niezwykle ważna jest trafna diagnostyka. Lekarz może skierować na szczegółowe badania, jak np. USG, czy tomografia komputerowa i w oparciu o wyniki potrafi ocenić stan chorego oraz podjąć dalsze leczenie. Zobacz również strony: ()

Ortopeda to lekarz od mechanicznych uszkodzeń oraz przypadłości kości i stawów. Do ortopedy trzeba się udać w przypadku podejrzeń złamania lub skręcenia kończyny, uszkodzenia kości, silnego stłuczenia. Lekarz zaradzi coś także przy przewlekłych problemach ze stawami, słabym układzie kostnym, zwyrodnieniach kręgosłupa. Chirurgia naczyniowa to specjalistyczne leczenie chorób układu krwionośnego, wyspecjalizowany chirurg pomoże m.in.

Jeśli ciekawi Cię opisywane zagadnienie, oferta prezentuje drobiazgowo intrygujące problemy, które okażą się niezwykle absorbujące.

w przypadku powstawania zatorów żylnych. Chirurgia onkologiczna to rozbudowana gałąź chirurgii, zajmująca się operacyjnym leczeniem nowotworów. Zapraszamy również na stronę:

chirurgia plastyczna

Autor: IQ Medica
Źródło: www.iqmedica.pl

Kontrowersyjnym rodzajem chirurgii jest chirurgia plastyczna. Chociaż chirurg plastyczny oceniany jest jako lekarz, realizujący ludzkie marzenia, związane z wyglądem, trzeba podkreślić, iż specjalista ten zajmuje się także korektą zaawansowanych defektów ciała, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Jeśli musimy skorzystać z pomocy chirurga, pamiętajmy, aby wybrać specjalistę, który szczyci się dobrą opinią wśród pacjentów.

admin

View more posts from this author