dla dzieci i o dzieciach

Kiedy oraz z czym warto udać się do lekarza laryngologa?

Laryngolodzy trudnią się przede wszystkim kuracją chorób ucha, nosa, krtani i gardła. Laryngologia więc skupia się przede wszystkim na narządach głowy oraz szyi.
Kiedy jest w stanie pomóc nam laryngolog? Z pewnością wtedy, gdy występują: zapalenie zatok przynosowych, krwawienie z nosa itd.

Młynek do kawy

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti

lampa

Autor: Eduardo Mueses
laryngolog

Autor: Włodarzewska S.A.
Źródło: Włodarzewska S.A.
Powszechny, częstokroć nawracający problem na oddziale ratunkowym stanowią chorzy z niedomaganiami o charakterze zawrotów głowy.

Nierzadko o rzeczach, które nam się podobają dowiadujemy się na bazie recenzji. Może tak będzie w tym przypadku, gdyż zapraszam do lektury zbliżonego artykułu.

Dogłębny wywiad oraz wyczerpujące badanie przedmiotowe będą wówczas nieodzowne do postawienia prawidłowego rozpoznania i wykluczenia poważnej patologii. Do specjalisty laryngologa, bądź do lecznicy, w której przyjmuje, udajemy się także, kiedy mamy kłopot z uporczywym nieżytem nosa. Zakłócenia odpływu wydzieliny mogą prowadzić do gromadzenia się jej w świetle zatoki a także następowego namnażania się drobnoustrojów. Krwawienie z nosa to także przyczyna, która może pokierować nasze kroki do doktora laryngologa. Ludzki nos posiada dość bogate unaczynienie. Przy kuracji krwawień tego rodzaju, trzeba określić, czy źródło krwawienia znajduje się w przedniej czy może w tylnej części nosowej jamy. Tzw. przednie krwawienia stanowią 90% wszystkich krwawień, są najczęściej proste do uwidocznienia i są zlokalizowane w punkcie połączenia kilku naczynek w przednim obrębie przegrody nosowej. Pozostałe 10% krwawień to tzw. tylne krwawienia, z reguły występujące ku tyłowi od nosowej małżowiny, dość trudne do uwidocznienia za pomocą nosowego wziernika. Większa część krwawień tego rodzaju (szczególnie przednich) spowodowana jest miejscowymi zaburzeniami (infekcje bakteryjne, katar alergiczny), nadużywanie miejscowych lekarstw obkurczających etc.).

Specjalista laryngolog z pewnością będzie w stanie nam pomóc też w przypadku zachorowania na choroby gardła i w rozmaitych dolegliwościach, których objawem będzie ból uszu.

admin

View more posts from this author