misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było mądre i wobec tego dba o jego prawidłowy rozwój uczuciowo-intelektualny

rezydencja
Ostatnio dużo rozmawia się o tym, że maleństwo powinno mieć różne bodźce, żeby właściwie się rozwijać. Czytamy mu zatem bajeczki i dajemy różne książeczki do kolorowania.
Podczas pierwszych pięciu lat życia rozwój intelektualny naszego bobasa jest najistotniejszy.

rezydencja
Autor: Mielno Holding Firmus Group
Źródło: Mielno Holding Firmus Group

To wówczas jego mózg przyswaja niezmierzoną ilość informacji. Dosłownie pochłania wiedzę na mnóstwo tematów. Każdego dnia dowiaduje się czegoś istotnego. By zachęcać go do rozwoju, powinniśmy mu dostarczać przeróżne materiały. Powinniśmy czytać mu bajeczki czy wręczać różne książeczki z zagadkami. Jeżeli nasz maluszek kocha malować, to powinniśmy mu dać kolorowanki oraz pudełko ładnych kredek. Będzie wtedy w stanie pogłębiać swe zainteresowania. Na początku pewnie będzie mu to wychodziło niezbyt dobrze, ale później na pewno nabierze wprawy. Poza tym, nikt nie jest od razu mistrzem w jakiejś dziedzinie. Kolorowanie spowoduje, że nasze maleństwo będzie bardziej kreatywne. I pozwólmy mu na własne interpretacje różnych zjawisk. Jeśli chce pokolorować niebo na zielono, a drzewo na niebiesko – to niech tak robi, niech poczuje swobodę małego artysty. Kolorowanki dają nam jeszcze jedną zaletę. Nasz szkrab może siedzieć z nami w kuchni, kiedy będzie kolorował. Będziemy mieć go ciągle przy sobie i będziemy mogły przykładowo przyrządzić obiad.

Wtedy nasz maluch zajmie się kolorowaniem i będzie w miarę cicho. Kiedy skończy na pewno zechce podzieli się z mamą swoim rysunkiem. Pamiętajmy, żeby zawsze pochwalić rezultat.