dla dzieci i o dzieciach

Każdy musi dbać o zęby, niekiedy jednak należy wykonać poważniejszy zabieg i wtedy niezbędne jest zdjęcie RTG

Ludzie czasami mają duże kłopoty z uzębieniem i wtedy zalecany jest zabieg.
Jeden zepsuty ząb, który musimy wyleczyć, dla jednych będzie prawdziwym zmartwieniem, a dla innych jest wybawieniem.

Morze Bałtyckie

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Mówimy o tych, którzy mają duże trudności z uzębieniem lub kośćmi żuchwy. Są to także ludzie, którzy powinni wyrwać ośemki, gdyż źle rosną lub nie mają miejsca, żeby się normalnie wyrzynać. Najczęściej muszą oni iść do chirurga. Pewnie przeprowadzi on zabieg. Aby to jednakże zrobić niezbędny jest mu pantomogram, a to panoramiczne zdjęcie naszej szczęki. Widoczne są na nim wszystkie zęby, korzenie i kości szczęki. Do on możliwość zrozumieć chirurgowi, jak należy zrobić zabieg oraz gdzie tak naprawdę jest problem.

Jeżeli jesteś zadania, że przedstawiana tematyka jest intrygująca, kliknij ten link, w najnowszej treści (http://www.rodzinaiprzyjaciele.pl/menu-category/dania-miesne/) także przeczytasz coś godnego zainteresowania.

Zdjęcie jest bezbolesne i zrobienie go trwa jedynie kilkanaście sekund. Faktycznie, jest pewna dawka promieniowania i dlatego zdjęcia nie powinny być robione kobietom w ciąży. Także ludzie, którzy chcą zacząć nosić aparat ortodontyczny, żeby mieć proste zęby, muszą przed tym wykonać takiego rodzaju zdjęcie. Wskaże ono doktorowi, który typ aparatu trzeba będzie zaproponować pacjentowi. Niektórzy mogą się obawiać wykonania tego typu zdjęcia, ale jest to zupełnie bezpodstawne.

Medycyna nie odnotowała jeszcze przypadków, by po zrobieniu pantomogramu pojawiły się jakieś komplikacje.
Pamiętajmy, że zdrowy i piękny uśmiech wydaje się być naszą wizytówką, przez to warto przełamać strach oraz rozpocząć leczenie.

admin

View more posts from this author