dla dzieci i o dzieciach

Karmienie naturalne opowiedziane od A do Z. Dieta oraz przeciwwskazania

Karmienie naturalne jest nadzwyczaj ważne dla rozwoju maluszka. Pierwsze miesiące życia malucha to czas ogromnie gwałtownego wzrostu.

śpioszki

Źródło: WSZ Edukacja
Już nigdy przemiany w organizmie maluszka nie będą zachodziły w tak szybkim tempie.
W związku z tym to właśnie na tym etapie życia zapotrzebowanie malucha na składniki odżywcze, witaminy oraz minerały jest najogromniejsze. Mleko rodzicielki mieści powyżej 200 cennych składników między innymi: białka, witaminy, węglowodany i przeciwciała. Dzięki tak bogatemu składowi w pełni pokrywa zapotrzebowanie ciała bobasa na składniki konieczne do jego harmonijnego rozwoju. Zaś zawarte w naturalnym pokarmie substancje odpornościowe zapewniają ochronę przed chorobami. Na dodatek mleko z piersi zawiera probiotyki, które aktywizują do działania bakteryjną florę w przewodzie pokarmowym niemowlęcia. O ile dieta karmiącej rodzicielki jest prawidłowa, wówczas jej pokarm absolutnie pokrywa zapotrzebowanie berbecia na składniki odżywcze. Powinno się tylko dodatkowo podawać witaminę D3.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat przedstawiony w naszym artykule? Zatem zachęcamy – kliknij w źródło (https://talentum.pl/kurs-maturalny-matematyka-online/) i czytaj nowe interesujące wiadomości.

Wyłączne karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia do 6. miesiąca życia. Karmienie dzidzi znaczne uprości pomocny rogal do karmienia.

Donoszony osesek posiada znakomicie rozwinięty odruch ssania. Kiedy zostanie przyłożony do Twojego ciała zaraz zaczyna poszukiwać piersi.

Jednak minie trochę czasu nim malec nauczy się poprawnie chwytać brodawkę oraz zsynchronizować ssanie z oddychaniem a także połykaniem. Zastanawiasz się prawidłowo jak karmić naturalnie? Może pomóc Ci w tym wizyta u nauczyciela laktacyjnego. Karmienie piersią na pewno ułatwi ci topy do karmienia.

admin

View more posts from this author