misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jakim osobom może dopomóc psycholog rodzinny oraz jakiego rodzaju kłopoty rozwiązuje?

fisher price
W życiu pojawiają się sytuacje, gdy nie możemy sobie sami dać rady. Wtedy niezbędna będzie pomoc fachowca. Psycholog może dopomóc dzieciom, małżonkom oraz całym rodzinom.

fisher price
Autor: Lisa Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Na konsultację terapeutyczną psycholog (http://www.psychologslask.com.pl) rodzinny zaprasza wszystkich członków rodziny. Psychoterapeuta wspomaga wszystkich i nie trzyma strony żadnego z nich. Zadaje on pytania wszystkim z rodziny i nakłania ich do zastanowienia się oraz do ujrzenia okoliczności z odmiennego punktu widzenia, niż jego. Terapia rodzinna stawia sobie za cel przywracanie harmonii i pokazanie, że w dowolnej rodzinie jest coś specjalnego. Taka terapia jest postacią pomocy psychologicznej nie jedynie osobie spotykającej się z trudnymi sytuacjami, lecz również całej jego rodzinie. Zdarza się, że działanie osoby, która wymaga pomocy psychoterapeuty, ma wpływ na wzajemne układy wszystkich członków danej rodziny. Także należy pamiętać o tym, że rodzina ma niezwykle duży wpływ na powodzenie terapii. Zezwala ona pojąć głębiej stosunki między dziećmi i rodzicami.
zobacz
Autor: Shota Watanabe
Źródło: http://www.flickr.com
W poradniach psychologicznych są prowadzone psychoterapie z przedziału zaburzeń lękowych oraz trudności adaptacyjnych i relacji dzieci z rodzicami lub rodzeństwem bądź innymi osobami. Psychoterapeuta rodzinny (http://www.annaslabon.pl/psycholog-rodzinny,18) mógłby zająć się również pomocą parom, które mają problemy. Psychoterapeuta zawsze walczy o uratowanie każdego związku. Taka terapia to odbudowanie lub wybudowanie na nowo satysfakcjonującej relacji między niewiastą oraz mężczyzną. Tu główny nacisk kładziony jest na zrozumienie powstania kryzysu w małżeństwie.

Małżeństwo zostaje wyposażone w narzędzia, które pomogą rozwiązać problemy zadawnione jak i przyszłe. Jeśli jedynie jedno z małżonków chce się poddawać terapii, wskazana jest rozmowa małżeńska indywidualna. Wówczas konsultacja zamknie się w 3-ech spotkaniach.