misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jakiego typu przedszkola są do wyboru? Jakie są najlepsze dla dzieci? O jakich kwestiach pamiętać?

przedszkole
Kiedyś przedszkola były czymś powszechnym. Jedni to wspominają, drudzy nie, tego rodzaju państwowe placówki, na których profesjonalność usług nikt nie zwracał uwagi. Przede wszystkim były darmowe i w sumie każde dziecko tam szło, więc nie było specjalnych wymagań.

flamastry
Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
przedszkole
Autor: Abrakadabra
Obecnie jest trochę inaczej, bo przedszkola kosztują, więc patrzymy na to jakie są, czy dobrze wysłać tam swoją pociechę.
Aktualnie przedszkole ma całkiem inne zadania niż kiedyś, jego wpływ na malucha ma tak naprawdę ogromne znaczenie. Kreuje jego postawy społeczne, wpływa na jego socjalizację. Zapewnia szansę na rozwinięcie relacji interpersonalnych, a również na bardziej udaną integrację z rówieśnikami, i jak najbardziej edukuje. Każdy z rodziców może wybierać pomiędzy placówkami prywatnymi i publicznymi, lecz nie jest tak łatwo, jak dawniej, iż nie było kłopotu z miejscem w tej placówce.

Aktualnie mamy listy kolejkowe, na które trzeba się zapisać i czekać, aż na nas się zdecydują. Ogromna większość publicznych przedszkoli pobiera od rodziców stałą opłatę, odnosi się ona do pobytu 5-godzinnego, zaś prywatne przedszkola działają różnie, lecz na pewno próbują przygotować tego rodzaju ofertę, ażeby każdy z rodziców to właśnie na nich się zdecydował. W dużych miastach jest wiele takich miejsc, więc można wybierać spośród różnorodnych opcji.

Kłopot mają osoby z małych miast, a tym bardziej z terenów wiejskich, ponieważ tu często skazani są na jedno miejsce, niekoniecznie takie, o jakim marzą. Powinniśmy jednak z drugiej strony pamiętać, iz nie powinniśmy tak przykładać do takiego czegoś nadmiernego znaczenia, z pewnością zaś warto zapisać malucha do przedszkola, ponieważ to dobre dla jego rozwoju.