dla dzieci i o dzieciach

Jakiego rodzaju atrakcje odnajdziemy w Kolonii?

Kiedy odwiedzamy Kolonię przez króciutki okres czasu, powinniśmy szukać zakwaterowania niedaleko centrum miasta. A to dlatego, iż nieomalże wszystkie najistotniejsze atrakcje znajdują się niedaleko centrum.
Ponadto, główny dworzec znajduje się tuż przy katedrze.

Jeżeli pragniemy odwiedzać także atrakcje jakie znajdują się troszeczkę dalej, komunikacja w Kolonii działa całkiem sprawie, najważniejsze zabytki znajdują się w centrum jak też okolicy. Możemy bez kłopotu do nich dotrzeć. Gdy mamy kwaterę poza centrum Kolonii, komunikacja miejska na pewno będzie najodpowiedniejszym wyborem. Kolonia to również istotny kolejowy węzeł między pozostałymi miejscowościami w Niemczech, możemy do niej dojechać z wielu innych miast.

Podnoszona tu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu szkoła podstawowa prywatna warszawa, który proponuje podobne tematy.

Jednostki lecące do Kolonii aeroplanem też nie będą mieć większych kłopotów, w niedługim czasie dotrzemy na przykład pociągiem z aerodromu do głównego dworca. Naprzeciw katedry odnajdziemy ośrodek informacji turystycznej, do jakiego należy zajrzeć po najświeższe informacje. Mając cokolwiek szczęścia, można tam spotkać również polskojęzyczny personel.

kolonia

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Najogromniejszą atrakcją w Kolonii jest na pewno gotycka Katedra, która prócz zwiedzania samej Katedry pozwala też na obejrzenie miasta „z góry”, dzięki możliwości wejścia na wieżyczkę tej świątyni. Ponadto można wyruszyć też do legendarnego skarbca Katedry. Do interesujących miejsc do odwiedzenia należy też Wallraf-Richartz-Museum, które jest pewnym z najogromniejszych muzeów w Niemczech. Znajdziemy tam drogocenne zbiory grafiki oraz malarstwa.

Kolejnym punktem z drogocennymi antykami jest Muzeum Rzymsko-Germańskie, w którym możesz podziwiać osobliwą, rzymską podłogową mozaikę jak też wiele innych ciekawych rzeczy.

admin

View more posts from this author