misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jakie są urazy kolan i w jaki sposób da się je oceniać i leczyć.

usg
Każdy sportowiec wcześniej czy później ma jakąś kontuzję. Jeżeli jest to tylko minimalne naciągnięcie mięśnia, to z czasem samo przestaje boleć, lub potrzebuje paru małych pomocy, przykładowo chłodne lub gorące okłady i masaż danego punktu.

Jednak są także takie urazy, które potrzebują poważniejszych zabiegów, a najpierw muszą być one solidnie skontrolowane pod każdym kątem, na przykład w kwestii kontuzję kolana, któremu powinno się przejdź do serwisu http://artemed.pl/ do serwisu ). Dopiero po tym badaniu można przedsięwziąć następne kroki dopasowane do typu kontuzji.
kolano
Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, iż staw kolanowy to najczęściej narażony na kontuzję punkt ciała. Dzieje się tak, ponieważ kolano wykonuje niezwykle dużo działań, jest notorycznie wykorzystywany, działa w zasadzie cały czas. To również największy stawów człowieka, poprzez który można wykonywać ciąg ruchów ciała – przeskocz do serwisu artemed.pl/przeskocz do serwisu Jest całkiem dużo kontuzji, które mogą dotyczyć któryś z elementów kolana.

Jak powinno przebiegać leczenie kolana zależy od punktu kontuzji. Do najpowszechniejszych urazów kolana wliczyć można w szczególności zwichnięcia, czyli zerwanie więzadła, zerwane całościowe albo fragmentaryczne mięśnia, zapalenie, które spowodowane jest za intensywny wysiłek. W stawie kolanowym da się zwichnąć łąkotki, poważnie uszkodzić kości i spowodować uraz chrząstki, czy zapalenie torebki stawowej.

rentgen
Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczą kwestią jest diagnoza. bez tego nie można przedsięwziąć kolejnych działań. Małe urazy zwykle starczy przechodzić, lub wymagają one wypoczynku. Lekarz stawiający diagnozę w ich przypadku zleca relaks, okłady, przykładowo kompresy oraz siedzenie z podniesionymi nogami. gdy staw kolanowy sprawia ból doktorprzepisze także leki przeciwzapalne (CENTRUM MEDYCZNE ARTEMED >> polecana strona). Czasami niezbędne jest, żeby zatrzymać nogę w jednej pozycji, przez gipsowy opatrunek. Każdy bój w kolanie może znaczyć jakąś awarię, szczególnie ten, który pojawia się po treningu, Nie wo;no się go bagatelizować, gdyż im szybciej wykryty poważny uszczerbek tym łatwiej i mniej boleśnie się go niweluje.