misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jakie są różnice między szkołą niepaństwową a niepłatną?

niepubliczna szkoła podstawowa
Każdy z nas ma ustawowy obowiązek uczęszczania do między innymi szkoły podstawowej. rodzice mają jednak prawo wyboru konkretnej szkoły – w tym zakresie nie stosuje się utrudnień.
Z tego powodu też od pewnego czasu obok szkół państwowych, funkcjonują też placówki płatne.

niepubliczna szkoła podstawowa
Autor: stephen bowler
Źródło: http://www.flickr.com
Program nauczania jest niezwykle zbliżony do tego, który jest w placówkach powszechnych, jednak kluczowa różnica polega na tym, że dziecko wynosi więcej wiadomości niż z placówki państwowej. Jest tak dlatego, że niepubliczna szkoła (serwis www) podstawowa jest płatna, więc chodzi do niej mniej uczniów. Powoduje to to, że nauczyciele mają możliwość poświęcić wszystkim wychowankom większą ilość czasu. Ci z kolei nauczyciele zarabiają lepiej niż nauczyciele w szkole publicznej, więc w większym stopniu przykładają się do własnej pracy. Patrząc od strony ucznia to pewien mankament, bo jeżeli w takiej klasie jest mniejsza ilość uczniów, to w wypadku zadania polegającego np. na recytowaniu dowolnego wiersza, potencjalnie wszyscy będą przepytani. Taka sytuacja raczej nie wydarza się w klasach, w jakich jest co najmniej 25 osób. Jednak w szkole właśnie o edukację idzie, zatem to nie mankament a zaleta.
Dowolna szkoła prywatna w Warszawie (odkryj serwis) prywatna posiada także o wiele wyższe standardy oprzyrządowania nie tylko poszczególnych klas, lecz też sali gimnastycznej czy też oprzyrządowania sali np. plastycznej.

Powszechnie przedmiot biorąc, rodzice, którzy wybrali dla swego dziecka właśnie tego typu placówkę jak niepubliczna szkoła podstawowa są z takiej decyzji niezwykle zadowoleni, gdyż uczniowie o wiele więcej mogą z niej wynieść. W takiej placówce utrzymuje się trochę większy rygor, lecz to kształtuje osobowość, co jest bardzo przydatne w dalszym życiu.