dla dzieci i o dzieciach

Jakie są przejawy boreliozy, schorzenie z Lyme

W takich obrębach Europy, gdzie występują kleszcze, trudno jest się uchronić przed ich ugryzieniem. Do wystąpienia symptomów infekcji w większości przypadków dochodzi po paru godzinach. W przypadku, gdy kleszcz jest bezzwłocznie usunięty, zakażenie bakterią Borrelia burgdorferi jest bardzo mało możliwe.

objawy boreliozy

Autor: Tony Trinks
Źródło: http://www.flickr.com
Ochronne zastosowanie antybiotyków, od razu po ugryzieniu przez kleszcza, nie jest polecane. Jednak kiedy pojawi się objaw chorobowy pod kształtem rumienia wędrującego, winno być włączone leczenie antybiotykiem. Kuracja ta zatrzymuje dalsze namnażanie się bakterii i zapobiega tym samym chorobie z Lyme. Choroba z Lyme jest jedną z chorób doprowadzonych przez bakterię Borrelia burgdorferi (Borelioza). Infekcja ową bakterią może tyczyć się skóry, środkowego układu nerwowego, serca, oczu i innych narządów.

najnowszy tekst%link%I wiek jest obfity w mnogość przeróżnych informacji. Kluczowe jest to, aby być na bieżąco – kliknij zatem w najnowszy tekst.

Jednakże w schorzeniu z Lyme w większości sytuacji chore są stawy. Może początkowo u chorego, w miejscu ukąszenia przez kleszcza, wystąpić znamię w kształcie rumienia wędrującego. Choroba z Lyme rzadko rodzi zajęcie ośrodkowego systemu nerwowego. Chorobę z Lyme ma niewielka liczba chorych z zapaleniem stawów, jakkolwiek choroba z Lyme jest najczęściej występującym stanem zapalnym stawów, wywołanym zakażeniem bakteryjnym u maluchów i dorosłych w Europie. Mnóstwo ludzi stawia sobie zapytanie jakie są objawy boreliozy choroba z lyme.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Schorzenie występuje w 3 stadiach. W pierwszej fazie występuje rumień rozchodzący się obwodowo. Drugi krok to uogólnienie choroby, dochodzi do dalszego wzmożenia zmian skórnych, również wystąpienia wyrazistych zmian stanów zapalnych organów wewnętrznych z zakażeniem stawów, także układu nerwowego. Trzeci krok to zmiany na skórze długotrwałe, stany zapalne stawów, mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych. Choć choroba z Lyme jest chorobą zakaźną, nie jest zaraźliwa, tzn. zakażenie zarazkiem nie może być przekazane z człowieka na człowieka. Zarazki Borrelia burgdorferi transferowane są jedynie za pośrednictwem ukąszenia kleszcza. Choroba ta ma podobny proces u maluchów i dorosłych. U dzieci zwiększona jest jednak częstotliwość nawrotów zapalenia stawów.

admin

View more posts from this author