dla dzieci i o dzieciach

Jakie pieluszki aktualnie kupić: jednorazowe czy tetrowe?

Jak w każdej branży, zarazem w tej rządzi kolosalna konkurencja. Wytwórcy wyrobów dla niemowlaków prześcigają się w wysyłaniu na rynek coraz to nowszych wyrobów. Rodzice mają coraz trudniejszy wybór, ponieważ mogą zakupić zarówno pieluszki jednorazowe, jak i pieluszki tetrowe. Zarazem jedne jak i drugie mają swoje plusy. Pierwsze są reklamowane jako pieluszki, które pozwalają zaoszczędzić czas. Drugie natomiast są przedstawiane jako pieluchy ekologiczne. Które z nich korzystniej opłaca się kupić?

jednorazowe pieluchy ekologiczne

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluchy jednorazowe posiadają mnóstwo plusów, ale co więcej minusów. Ich zaletą jest jak najbardziej to, że pozwalają wychowawcom zaoszczędzić sporo czasu, dlatego że nie trzeba ich prasować czy prać. Są tak skonstruowane, że rzeczywiście dziecko nie odczuwa wilgoci moczu, dlatego że jest on wchłaniany przez kolejne warstwy pieluchy i przytrzymywany wewnątrz przez charakterystycznyDlatego owe pieluszki są nabywane przez wielu opiekunów. Z przykrością stwierdzam, że ten wariant pieluch ma swoje minusy. Otóż owa jednorazowa pielucha musi być dość często zamieniana. Nie powinno być tak, że jest zmieniana dopiero w owym czasie, gdy czuć brzydki zapach. Należy ją wymieniać nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. W przeciwnym wypadku może ona powodować odparzenia skóry dziecka, ponieważ mocz w końcu się przedostanie przez warstwę pieluszki. To powoduje, że cena zakupu tych pieluch w skali miesiąca przekracza 200 zł.

Odpowiednie dla dzieci pieluszki tetrowe są niewątpliwie o wiele tańsze, bo ich koszt używania wynosi niecałe 100 złotych w skali miesiąca. Dlaczego tak jest? Otóż ten gatunek pieluszek może być wielokrotnie wykorzystywany. Można go wyprać i wyprasować. A to generuje oszczędność. Ponadto te pieluchy są ekologiczne. Przykładowo pielucha jednorazowa rozkłada się w ziemi przez nawet 500 lat. A pielucha tetrowa znacznie krócej, bo jest wykonana z ekologicznych materiałów. To także gwarantuje zdrowsze oddziaływanie na skórę niemowlaka. Te pieluchy są znacznie zdrowsze dla niemowlaka, lecz nie dają takiego komfortu jak jednorazówki. Dziecko w nich czuje wilgoć moczu. Nie musi to być jednak wada, ponieważ niemowlak samoczynnie zgłasza zaistniałą sytuację. Natomiast w pieluszkach jednorazowych nie czuje moczu i dźwiga go w pieluszce.

Gdy będziesz szukać pokrewnych danych na temat omawiany w powyższym wpisie, to wejdź tu kurs cukiernika – niewątpliwie te artykuły również Cię zainteresują.

A ten ciężar może prowadzić do zniekształcenie chodu dziecka.

admin

View more posts from this author