dla dzieci i o dzieciach

Jaki powinien być certyfikowany plac zabaw? W jaki sposób musi być wykonany, by był miejscem bezpiecznym?

Każde z dzieci uwielbia place zabaw, może bawić się tam praktycznie cały dzień. Jednocześnie nie zdaje sobie sprawy, że i tam możliwe są zagrożenia. Opiekunowie zawsze muszą zwracać uwagę, czy plac zabaw, na jakim przebywa dziecko jest rzeczywiście całkiem bezpieczny.
Tego typu certyfikowane place zabaw to pewność, iż nic się dzieciom nie stanie.

Jaki to jednak plac zabaw jest miejscem bezpiecznym, na co powinniśmy zwrócić uwagę? Co ważne, musi znaleźć się w takim miejscu tablica z zasadami zachowania się na placu zabaw. Powinna wisieć tam, gdzie będzie widoczna przeczytaj uważnie tutaj. To nie tylko zbiór zasad, chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych. Oprócz tego, na takiej tabliczce powinny być informacje o zarządcy terenu, z jakim można się skontaktować, gdy mamy jakieś niedociągnięcia.
Na tego typu placu zabaw powinno znaleźć się ogrodzenie, a to szczególnie istotne, jeśli blisko są mało bezpieczne miejsca, jezioro, ruchliwe drogi. Płot to ważna wskazówka dla malucha, w jakim rejonie się może bawić. Niezbędna jest także odpowiednia nawierzchnia, a w tej kwestii szczególnie ma znaczenie wysokość swobodnego upadania.
łóżeczko

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczy to, że jeśli z czegoś dziecko może spaść z wysoKości przekraczającej jeden metr, to powinna być zastosowana nawierzchnia, która będzie w stanie zamortyzować upadek, czyli piasek albo syntetyczna guma zobacz na stronie.

Nie ociągaj się – jeśli chcesz otrzymać ekstra wiadomości na ów temat, wiedź, że bezpłatne wejście (www.edukacjaaktywna.pl/oferta/) na nasz link w ogóle całkowicie darmowy.

Plac zabaw to przede wszystkim urządzenia, jakie się tam znajdują. Muszą być trwałe, dobrze wykonane, przykładowo huśtawka ważka.

Różnego rodzaju nieprawidłowości, jak zaostrzone krawędzie albo wystające gwoździe, są sporym zagrożeniem dla dzieciaków, które się tam bawią. Takie urządzenia muszą być w dobrym stanie, dobrze przymocowane do nawierzchni.

admin

View more posts from this author