misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak zainteresować dziewczynkę większą aktywnością fizyczną? – czyli zdrowie poprzez codzienną zabawę

szarfa gimnastyczna
Obecnie pośród coraz bardziej młodych dzieci głównym problemem staje się waga. Lekarze każdego roku upominają, że dzieci za mało się ruszają.
Wywołanie zainteresowania u dziecka poprzez przymus jest zawsze chybionym pomysłem, które tylko bardziej odciąga od celu.

W rezultacie rodzice szukają nowych efektywnych rozwiązań na zmotywowanie najmłodszego członka rodziny do częstszego ruchu. Najbardziej wydajnym jest tzw. podejście zabawowe. Zakupienie zabawki, która w silny sposób wpłynie na wyobraźnię dziewczynki, wpisując się tym samym w zakres indywidualnych zainteresowań jest rodzajem rozwiązania, które prezentuje sobą największy sukces zobacz więcej w naszym sklepie. Pozytywka baletnica jest idealnym przykładem. Jeśli dziewczynka interesuje się tańcem, to tego typu zabawka efektywnie pomoże rozwinąć drzemiące ambicje. W efekcie przyszłościowe zapisanie na różnego rodzaju zajęcia taneczne, jest znacznie prostsze, ponieważ dziecko samo będzie wykazywało motywację do uczestniczenia. Pozytywka baletnica to zaledwie jednostkowy przykład prostych sposobów, jakie są zdolne zmotywować dziecko do częstszego i co najważniejsza zdrowego ruchu.
pozytywka baletnica
Autor: geir tønnessen
Źródło: http://www.flickr.com
szarfa gimnastyczna
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Dołączenie do wyżej wspomnianej zabawki dodatkowych elementów jak na przykład szarfa gimnastyczna umożliwi jeszcze silniejszy wpływ na wyobraźnię dziecka atrakcyjne oferty szarf gimnastycznych. Szarfa gimnastyczna oraz różnego typu pozytywki pod względem ceny nie uszczuplą bardzo domowych finansów.

To połączenie elementów stanowi jedno z bardziej trafionych wyjść z sytuacji, gdy dziecko nie wykazuje chęci do częstszego ruchu. Eksperymentowanie z różnymi połączeniami zabawek jest może i czasochłonne jednak korzyści o wiele przewyższają koszty.