misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak zabrać naszą pociechę, żeby nasz maluch dobrze się bawił oraz miał solidną porcję ruchu

Przedszkole
Różnorodność, a nade wszystko dostępność, atrakcji dla naszych maluchów z miesiąca na miesiąc staje się coraz większa. Z jednej strony to dobrze, lecz z drugiej nie w każdym przypadku zapewniają one synowi odpowiednią dawkę ruchu.

Dziecko
Autor: Luci Correia
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy rodziciele z wyrzutami sumienia spoglądają na dzieci, które oglądają czwartą bajkę z rzędu. Niekiedy innego wyjścia nie ma – w końcu trzeba znaleźć czas również na domowe zajęcia (dowiedz się więcej): pichcenie albo pranie. O dużo lepiej sprawa ta wygląda, jeżeli wnukami mogą zająć się troskliwi dziadkowie. Mogą oni zabrać malucha na poobiedni spacer do parku albo na plac zabaw dla dzieci, co na pewno spotka się z aprobatą zaprezentowaną w postaci głośnych okrzyków. W końcu w rzeczonym miejscu siedmiolatek może poznać nowych kompanów, bo przy wspólnej zabawie o dużo prościej zdobyć lojalnego druha, ale nie tylko.

Często można usłyszeć i takie opowieści, w których małżeństwa zapoznały się w osiedlowej piaskownicy. Tak czy owak, na taki plac raczej nie chodzi się w celach matrymonialnych, lecz czysto rozrywkowych, o czym się za chwilę przekonamy. Świeżo wybudowany plac zabaw dla dzieci oferuje naszym pociechom dużo atrakcji, i co warte podkreślenia, zapewnia rozrywkę na wolnym powietrzu, co

Dziecko z babcią
Autor: steve freeman
Źródło: http://www.flickr.com

pozostaje bardzo ważne, jeśli konkretne dziecko zazwyczaj siedzi w domu lub ostatnimi czasy chorowało na przeziębienie.

Na szczęście tego rodzaju aktywność fizyczna nie jest zarezerwowana tylko dla tych, którzy mieszkają w ogromnych metropoliach. Dzięki pieniądzom unijnym nawet gminne miasteczka bądź wsie mogą na urzędowej witrynie internetowej poszczycić się tym, że posiadają własny plac, a co za tym idzie, także większą liczbą zadowolonych rodzicieli.

Tradycyjny plac zabaw dla dzieci powinien być wyposażony w chociażby kilka urządzeń, a wśród nich koniecznie mają się znaleźć: huśtawki, karuzele i zjeżdżalnie. Mimo tego że przez część roku plac nie jest użytkowany, to jesienią odwiedzają go tłumy dzieciaków i ich rodziców (Kraków lego chima ceneolokalnie). Szczególnie ważne bywa to, aby teren, na którym zamontowano bujaki i mini ścianki wspinaczkowe, był ogrodzony, a najlepiej, monitorowany.

Poza tym tuż przy wejściu obligatoryjnie mają się znajdować tabliczki z zasadami korzystania z placu. Zazwyczaj zawarte tam informacje odnoszą się do kwestii bezpieczeństwa, ponieważ dzieciaki, szczególnie te młodsze, nie powinny bawić się w rzeczonych miejscach bez kontroli rodziców.