dla dzieci i o dzieciach

Jak wygląda obecnie leczenie w przychodniach państwowych, dlaczego pacjenci korzystają z komercyjnych placówek.

Chyba każdego z nas w pewnej chwili mogą dopaść jakieś choroby i dolegliwości. Istotne jest wtedy trafienie do odpowiedniego lekarza, bo w takim przypadku liczyć będzie można na skuteczne wyleczenie. Kecz od jakiegoś czasu w naszym kraju bardzo różnie z tym bywa, a kolejne reformy służby zdrowia zamiast sytuację uzdrowić zaczynają wprowadzać jeszcze więcej zamieszania i chaosu.

Największym problemem lecznictwa u nas są niestety pieniądze. Przychodnie mają z góry określone limity na konsultacje i zabiegi, więc coraz częściej pojawiają się sytuacje, że pod koniec roku wszystko się kończy i przez pozostały czas nic nie można zrobić. Rezultatem tego są wielomiesięczne okresy oczekiwania na planowane zabiegi, co skutkuje niestety tym, że często chorym może się znacznie pogorszyć stan zdrowia. Kolejne rządy nie mają pomysłu, jak uzdrowić tę sytuację. (Chirurg w Nowym dworze Mazowieckim) Zmian co prawda jest wiele, ale ich rezultaty pozostawiają sporo do życzenia, a tak naprawdę cierpią na tym chorzy, którzy po prostu nie mogą się normalnie leczyć.

zdrowie - wyobrażenie

Autor: Derek Clark
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie - fotografijka

Autor: Olivier Duquesne
Źródło: http://www.flickr.com

Kłopot z państwową służbą zdrowia jest jeszcze taki, że coraz częściej jest w niej kłopot z dostaniem się do jakiegoś dobrego specjalisty. Bierze to z tego, że naprawdę prężnie działają od pewnego czasu prywatne przychodnie, w jakich bez najmniejszych problemów umówić się można na wizytę w krótkim czasie. I lekarze niejednokrotnie decydują się na pracę tylko w tego typu przychodniach, w komfortowych warunkach i za dobre pieniądze, bo jeżeli są dobrymi specjalistami, to na pewno mieć będą pacjentów. Również chorzy zaczynają się decydować na korzystanie z oferty niepublicznej służby zdrowia. Co prawda są świadomi tego, że zapłacą trochę za porady, lecz zdrowie jest dla nich bardzo istotne. A jeśli dodatkowo Przychodnia Życie zapewniać będzie najlepszych specjalistów, to jest zrozumiałe, że i w tego typu miejscach tworzą się kolejki – Przychodnia przychodniazycie.pl – przychodnia nowy dwór mazowiecki Zdrowiea Życie.

Na rozwój przychodni prywatnych spory wpływ mają też firmy, które coraz częściej fundują swoim pracownikom atrakcyjne pakiety medyczne, z których mogą korzystać razem z rodzinami.

admin

View more posts from this author