misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak wyekwipować dziecko na letni wyjazd? Niezbędnym wydają się ciepła kurtka oraz szalik i czapka zimowa

Babcia Owca
Wyjazd potomka na kolonie, zwłaszcza ten pierwszy, jest dużym przeżyciem dla całej rodziny. Szczególnie my, rodziciele, zadajemy sobie pytanie: „czy Monisia sobie poradzi”, „Kto Maciusia przypilnuje, żeby zupa zjadł”, itd. W owym przed kolonijnym „kołowrocie” kładziemy do plecaka dziecka wszystko to, co naszym sądem może mu się przydać, a w wielu przypadkach zapominamy o sprawach nieodzownych. Oto co powinno znaleźć się w plecaku kolonisty. Przemyśl co ofiarować dziecku na kolonie, ażeby zbytnio nie przeładować plecaka córki albo synka.

Oto wyprawka na tygodniowe kolonie. Środki higieny osobistej: szczotka do zębów , pasta do mycia ząbków, mydło w mydelniczce, niewielki szamponik, szczotka do włosów, plastykowy kubeczek, krem z filtrami, papier toaletowy, 2-3 opakowania chusteczek higienicznych, 2 ręczniki . Jeżeli idzie o ubranie w plecaku naszej pociechy nie może zabraknąć: 8 bawełnianych koszulek z krótkim rękawkiem, trzech ciepłych bluz z długim rękawem, dresiku, 2 krótkich spodni, dżinsów, swetra, kurtki dla dzieci (koniecznie z kapturem).

Chcesz mieć dostęp do sprawdzonych informacji na ów temat? Chcemy poinformować Cię, że właśnie je odkryłeś. Trzeba jedynie wejść w hiperłącze do strony (http://mikolaje.pl/firma/).

Warto zadbać o zdrowie naszego dziecka, dlatego ważne jest odpowiednie ubranie na chłodne dni. Idealnym rozwiązaniem jest kamizelka, która nie tylko chroni, ale również ociepla ciałko naszej pociechy. Prócz tego: strój kąpielowy oraz bielizna: piżama, 6 majtek, 8 par skarpet.

Dla dzieci wyjeżdżających w góry niezbędne są buciki typu trapery oraz po jednej parze adidasów, tenisówek oraz sandałków (sweterek). Nieodzownym elementem górskich eskapad jest ciepły ubiór. Sweter jest idealnym rozwiązaniem, który zatrzymuje ciepło,a dodatkowo nie obciąża naszego dziecka. O ile dziecko nie posiada telefonu komórkowego, telefoniczna karta magnetyczna, 2 zaadresowane koperty z naklejonymi znaczkami, zeszyt w kratkę, trzy długopisy jak najtańsze, przypuszczalnie i tak zaginą). Nie dajemy pociechom żadnych lekarstw jeśli medyk nie zalecił inaczej.
ubranka dla dziecka
Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy jednak medyk zaordynował podawanie specyfików, to panacea przekażmy opiekunce, która będzie miała pieczę nad naszym potomkiem. Żywność na drogę: prowiant pakujemy do odrębnej torby. Ilość jedzenia jest uzależniona od czasu który dziecko ma spędzić w autobusie

.

Nie należy potomkowi dawać termosów, i szklanych butelek z napojami, lepiej dać kilka niedużych napojów lub soków w kartonikach ze słomką. Kanapki nie powinny być z wędlinką i musimy zapakować je dokładnie, ażeby nie zatłuściły plecaka. Dziecku trzeba dać na drogę 2 jabłka, pomarańcze (obrane oraz zapakowane), banany. Wszystkie te rzeczy należy zapakować do odpowiedniej jakości plecaka. Rewelacyjnie tę rolę spełni plecak Deuter.