misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak wybrać właściwie łożeczko dla malucha?

nowe mieszkania
W swoim łóżeczku maluch spędza mnóstwo czasu – nie tylko śpi, ale również ćwiczy obroty, siada i nierzadko energetycznie skacze. Z tego powodu tak ważny jest Wybór właściwego łóżeczka. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?
Po pierwsze musimy przyjrzeć się wykonaniu.

nowe mieszkania
Źródło: pixabay.com

Łóżeczko dla dziecka musi być stabilne, tak by nie trzeszczało czy nie zarwało się, nawet jeśli malec będzie w nim skakał. Mebelek powinien być także starannie wykończony – wyszlifowany, a wszelkie śruby, zaślepki i tym podobne powinny być niedostępne dla dziecka. Ponadto farba jaką pomalowano łóżeczko powinna być bezpieczna dla dziecka. Szczebelki powinni być blisko siebie, ale na tyle daleko, aby nie utknęła w nich mała rączka bądź nóżka. Warto również sprawdzić czy część szczebelków można zdjąć, gdy malec podrośnie, tak aby mógł samodzielnie wyjść z łóżka, przez co czemu mebelek posłuży na lata. Niezwykle ważne jest regulowanie – zazwyczaj łóżeczko można ustawić w 3 wysokościach. Wysoko ustawione dno będzie komfortowe w obsłudze noworodka, kiedy często trzeba się pochylać. Natomiast kiedy maluch zacznie wstawać, raczkować czy siadać, zdecydowanie dno musi być ustawione nisko, tak aby dziecko nie wypadło i nie mogło się samo wydostać z łóżeczka.
Łożeczka dziecięce oferta (oferta) to niezwykle szeroka oferta, więc warto przyjrzeć się tym aspektom i kupić takie, które będzie bezpieczne dla malucha oraz zapewni spokojny sen.
Każde małe dziecko lubi SPAć nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Gdy malec jest zmęczony zabawą staje się marudny, jedynym rozwiązaniem jest upragniona drzemka.
Aczkolwiek nie każde dziecko jest skłonne do tego, by zwyczajnie położyć się i zasnąć, szczególnie kiedy jest jasno. Doskonałym rozwiązaniem są hamaki dziecięce – zobacz hamaki (zobacz hamaki). Hamak z materiału układa się w taki sposób, że miło ściska malucha, a delikatne bujanie powoli wprowadza w upragnioną drzemkę.