misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak wybrać właściwie łożeczko dla malucha?

nowe mieszkania
W swoim łóżeczku maluch spędza mnóstwo czasu – nie tylko śpi, ale również ćwiczy obroty, siada i nierzadko energetycznie skacze. Z tego powodu tak ważny jest Wybór właściwego łóżeczka. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?
Po pierwsze musimy przyjrzeć się wykonaniu.

nowe mieszkania
Źródło: pixabay.com

Łóżeczko dla dziecka musi być stabilne, tak by nie trzeszczało czy nie zarwało się, nawet jeśli malec będzie w nim skakał. Mebelek powinien być także starannie wykończony – wyszlifowany, a wszelkie śruby, zaślepki i tym podobne powinny być niedostępne dla dziecka. Ponadto farba (zobacz srebrna farba do drewna) jaką pomalowano łóżeczko powinna być bezpieczna dla dziecka. Szczebelki powinni być blisko siebie, ale na tyle daleko, aby nie utknęła w nich mała rączka bądź nóżka.

Czy pragniesz uzyskać świeże dane na opisywany wątek? Jeśli tak, to sprawdź, jakiego typu wiadomości posiada rekomendowana witryna (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/szafki-nocne/), zapewne również Cię zainteresują.

Warto również sprawdzić czy część szczebelków można zdjąć, gdy malec podrośnie, tak aby mógł samodzielnie wyjść z łóżka, przez co czemu mebelek posłuży na lata. Niezwykle ważne jest regulowanie – zazwyczaj łóżeczko można ustawić w 3 wysokościach. Wysoko ustawione dno będzie komfortowe w obsłudze noworodka, kiedy często trzeba się pochylać. Natomiast kiedy maluch zacznie wstawać, raczkować czy siadać, zdecydowanie dno musi być ustawione nisko, tak aby dziecko nie wypadło i nie mogło się samo wydostać z łóżeczka.

Łożeczka dziecięce oferta to niezwykle szeroka oferta, więc warto przyjrzeć się tym aspektom i kupić takie, które będzie bezpieczne dla malucha oraz zapewni spokojny sen.
Każde małe dziecko lubi SPAć nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Gdy malec jest zmęczony zabawą staje się marudny, jedynym rozwiązaniem jest upragniona drzemka.
Aczkolwiek nie każde dziecko jest skłonne do tego, by zwyczajnie położyć się i zasnąć, szczególnie kiedy jest jasno. Doskonałym rozwiązaniem są hamaki dziecięce – zobacz hamaki. Hamak z materiału układa się w taki sposób, że miło ściska malucha, a delikatne bujanie powoli wprowadza w upragnioną drzemkę.