dla dzieci i o dzieciach

Jak wybrać upominek dla dziecka w poszczególnej kategorii wiekowej? Czytaj nieco więcej!

Kiedy pojawia się czas wybierania upominków dla małego dziecka myślimy co kupić. Swoim małym poradnikiem pragnę ułatwić Wam zakup upominków dla dzieci od urodzenia do 3 lat oraz tych starszych.

Moja rekomendacja to dobre książki i nieskomplikowane zabawki. Książki rozbudowują słownictwo, pobudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, budują wiedzę oraz stymulują wyobraźnię – same zalety żadnych wad (czytaj więcej).
Zabawki, które przedstawiam to zabawki nieskomplikowane, które rozbudują wyobraźnię a także kreatywność Twojego dziecka a przy tym wspierają właściwy rozwój – czyli przyjemne z pożytecznym.

Najmniejsi to istoty bardzo ciekawe otaczającego je świata – ich mózg chłonie jak gąbka. Pamiętaj jednak, że zbyt duża ilość bodźców może niemowlaka szybko zmęczyć, dlatego nie możemy przesadzać z ilością zabawek w otoczeniu dziecka.

Jaki upominek wybrać dla rocznego dziecka?

W tym czasie dzieci zyskują i praktykują nową umiejętność – samodzielne chodzenie z miejsca na miejsce, kochają zabawy typu wkładanie i wyjmowanie elementów, miłe dla ucha dźwięki i kąpiele w wannie W tym momencie bardzo ważny jest rozwój mowy, dlatego trzeba dużo a także regularnie dziecku czytać a także wykonywać ćwiczenie małej motorki, czyli dłoni a także paluszków.

figurka

Autor: Thomas Morgenroth
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei starsze dzieci wymagają już zajmujących, kreatywnych prezentów w postaci puzzle trefl bądź ciastolina lodziarnia.

Istotnym problemem przed jakim zostajemy postawieni podczas polowania na idealny podarek jest jego niepowtarzalność. Dzieci przeważnie mają już pudełka wypełnione ciekawych zabawek. Nie łatwo więc je zainteresować (czytaj o ciastolinie lodziarnia). Wymienione szybciej formy zabawek ten wymóg spełniają. Pojazdy akumulatorowe mają przeróżne formy (motory, auta, maszyny budowlane czy też rolnicze).

Kliknij ten link i sprawdź tu (http://www.magicplay.eu/) dodatkowe informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaintrygują, więc nie wahaj się zbyt długo:)

Rowerki biegowe są jeszcze mocniej zróżnicowane pod względem kształtów czy też kolorów. Są to również prezenty, na które moda zapanowała stosunkowo niedawno. Zwiększa to nasze szanse na zrobienie ogromnej frajdy.

Podsumowując jeżeli pragniemy nabyć naprawdę wyjątkowy oraz rozwijający prezent zwróćmy uwagę czy spełnia opisane kryteria. Przede wszystkim musi zachęcać do aktywności i pomagać rozwijać naturalną ciekawość i wyobraźnię dziecka. Oczywiście muszą sprawiać też masę frajdy.

admin

View more posts from this author