dla dzieci i o dzieciach

Jak wybrać fotografa na ślub?

Każda z par młodych pragnie mieć ładną pamiątkę w postaci ślubnych fotografii. Nie wszyscy jednak mają pojęcie, z usług którego ślubnego fotografika skorzystać.
W jaki sposób rozróżnić zawodowca od osoby, jaka wyłącznie deklaruje, że profesjonalnie zajmuje się ślubną fotografią? Rozmaitość kadrów oraz pomysł będzie to pierwszy oraz najistotniejszy sprawdzian.

w supermarkecie

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
dron

Autor: H. Michael Karshis
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest, by fotografie miały prawidłową ekspozycję, były dosyć wyostrzone oraz posiadały znakomicie oświetlony dalszy plan, by posiadały dobrą kolorystykę i były prawidłowo obrobione w graficznym programie. Najistotniejsza zatem jest nie liczba zaproponowanych przez fotografika fotografii, lecz bez wątpienia ich jakość i właśnie tą dewizą kierujcie się, wybierając konkretnego fotografa.

Na spotkaniu poznajcie szczegółowo portfolio fotografa, zapytajcie o jego pomysły ujęć zarówno w dzień ślubu jak również na plenerze, czy posiada dron oraz wykonuje fotografie z góry. Najlepiej umówcie się na tak zwaną sesję narzeczeńską (wypróbujecie, jak się czujecie w obecności pana fotografika). Wydacie na taką ponadplanową sesję dodatkowe pieniążki, lecz będziecie wiedzieć, jak fotograf wykonuje swą pracę oraz co najistotniejsze – jakie są rezultaty tej pracy. Album musi obejmować rozmaite sytuacje, uchwycone na zdjęciach, zacząwszy od przygotowań, poprzez ślub, aż do pleneru. Fotografik to troszkę twórca, nie akordowy robotnik.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeśli tak, to żeby zdobyć podobne dane na prezentowany temat, spójrz na informacje, one z pewnością także przyciągną Twój wzrok.

Każdy posiada swój jedyny w swoim rodzaju styl. Wyselekcjonujcie taki, jaki najbardziej Wam odpowiada.

Żaden ceniący się fotografik nie powinien dać klientowi fotografii nienaruszonych graficznym programem. Obrobienie ich jest niesłychanie ważne a także czasochłonne oraz powinno wpisane być w obowiązki fotografa.

admin

View more posts from this author