dla dzieci i o dzieciach

Jak wybierać soczewki, by najbardziej były dopasowane? Co jest w tej dziedzinie najważniejsze, o jakich sprawach pamiętać?

Soczewki kontaktowe są w coraz większym stopniu popularne, nie dziwi więc fakt, iż coraz bardziej często nabywają je osoby z wadą wzroku. Do niedawna były zmuszone nosić okulary korekcyjne, żeby normalnie funkcjonować, dzisiaj na szczęście są bardziej korzystne sposoby.

W ogóle powodów coraz bardziej znacznej popularności soczewek kontaktowych jest dość dużo. Jednym z takich jest faktycznie dosyć dynamiczny rozwój technologii produkcji, a również wykorzystywane coraz bardziej nowatorskich materiałów, z jakich wytwarzane są soczewki. Kolejnym powodem jest ciągle rozwijana oferta soczewek kontaktowych, za pomocą jakich możemy obecnie praktycznie skorygować właściwie każdą wadę wzroku – od krótkowzroczności, przez astygmatyzm aż po starczowzroczność. Do każdego z tego typu schorzeń stosuje się specjalne soczewki Cooper Vision|soczewki.

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupem soczewek kontaktowych powinniśmy odwiedzić specjalistę, czyli okulistę albo optometrystę, który wykona badanie i przy pomocy swojej wiedzy dobierze soczewki kontaktowe najbardziej przypasowane do naszej wady wzroku. W okresie takiego fachowego badania okulista określi rodzaj oraz wielkość wady,wykona pomiar geometrii oka. Ponadto sprawdzi, czy nie występują u nas jakieś schorzenia oczu, które mogłyby wykluczyć możliwości korzystania z soczewek kontaktowych, np. proclear 1-day 30. Po wykonaniu tego rodzaju badania oraz zebraniu różnych najbardziej istotnych informacji okulista może zaproponować optymalne soczewki kontaktowe, które będą w najwyższym stopniu pasować do naszych wymagań. Specjalista założy określone soczewki na oczy i oceni jak się układają. W różnych przypadkach niezbędne może być zamówienie u producenta soczewek kontaktowych o oryginalnych parametrach, które są przypasowane do wymagań określonej osoby.

To warte zapoznania się (https://tmbpolska.pl/mlyny-bijakowe/) materiały, zatem nie ociągaj się oraz zobacz je – to zbliżona problematyka, która jest niewątpliwie warta uwagi.

Następnie dobrze zapoznać się z szczegółowo z zasadami, jakie będą obowiązujące w trakcie użytkowania soczewek kontaktowych. Po przypasowaniu zalecane jest przyjście w określonym terminie na wizytę kontrolną. Po dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji specjalista powinien zobaczyć, jak wygląda stopień tolerancji oka na soczewkę. Jeżeli wszystko przebiega standardowo, to co parę miesięcy powinniśmy zgłaszać się na okresowe kontrole.

admin

View more posts from this author