dla dzieci i o dzieciach

Jak troszczyć się o zęby, aby sobie nie zaszkodzić?

Każdego dnia sięgamy po szczotkę oraz pastę do mycia zębów, wykonujemy parę bezwiednych ruchów i wydaje się nam, iż w żaden sposób nie można zębom zaszkodzić.
Na nieszczęście, takie myślenie jest ogromnie zgubne – nawet na pierwszy rzut oka łatwy i oczywisty zabieg, jak schludność jamy ustnej, wymaga sporej wiedzy.

gabinet stomatologiczny wrocław

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

stomatolog wrocław

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Zobacz, jak prawidłowo dbać o zęby jak też czego warto wystrzegać się. Do prawidłowej higieny jamy ustnej potrzebna jest poprawnie dobrana szczoteczka. Nie możemy pokusić się o pierwszą lepszą szczotkę, jaką dojrzymy na sklepowej półce, a kiedy już ją kupimy, wskazane jest pamiętać o jej regularnej wymianie. Jakikolwiek dentysta wrocław zakomunikuje wam, że szczotkę zmieniamy co kwartał, zaś jeżeli jej włosie rozchodzi się prędzej, znaczy to, iż używamy zbyt wielkiej siły czyszcząc ząbki. Przy wyborze szczoteczki powinno się mieć na uwadze, że powinna dobrze trzymać się ręki. Wskazane jest także, ażeby włoski były rozmaitej długości.
Jeśli nie mamy kłopotów dentystycznych, dobieramy szczoteczkę średnią. Miękkie szczoteczki określone są dla ludzi po operacjach chirurgicznych. Natomiast twarde szczotki nie są zalecane, ponieważ mogą pokaleczyć dziąsła. Szczoteczki elektryczne natomiast określone są dla osób, którym błyskawicznie osadza się kamień. Należy pamiętać, że przed zakupem elektrycznej szczoteczki warto skonsultować się z dentystą, ponieważ w tym przypadku wymagana jest całkowicie inna technika szczotkowania ząbków. Dentysta (dentysta bielsko biała) Wrocław pokaże należytą technikę. Drugą istotną rzeczą będzie wybór pasty do zębów.

Na półeczkach sklepowych aż roi się od zabarwień a także znanych marek, jednak która stosowna jest dla nas i jak wybrać, aby sobie nie zaszkodzić? Znajdź renomowany gabinet stomatologiczny wrocław by otrzymać odpowiedź.

admin

View more posts from this author