dla dzieci i o dzieciach

Jak sprawić, żeby dzień pierwszej Komunii Świętej był ważnym dniem w życiu dziewczynki? Jak rozwiązać nieustające kłopoty z wyborem sukien komunijnych?

Nie da się zaprzeczyć, że niemalże dla każdego dziecka wychowanego w wierze katolickiej dzień pierwszej Komunii Świętej na pewno jest jednym z ważniejszych dniu w całym życiu. Jeżeli Twoje dziecko właśnie przygotowuje się do pierwszej Komunii, wówczas z pewnością również to przeżywasz. Tymczasem musisz sobie uświadomić, że dzień pierwszej Komunii to nie tylko podniosłe zdarzenie w życiu tego małego dziecka, ale także poważne przygotowania na parę miesięcy przed. Jednym z najbardziej komentowanych pytań jest najczęściej niewątpliwie to, w jakich sukienkach wystąpią dziewczynki.

przeczytaj

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

O ile z chłopakami nie ma właściwie żadnego problemu, bo najczęściej są ubraniu zwyczajnie w ciemne garnitury, o tyle suknie komunijne potrafią wzbudzić naprawdę ogromne emocje – nie tylko wśród dziewcząt, ale również pośród ich rodziców, szczególnie matek. Nie da się ukryć, że praktycznie każda dziewczyna chciałaby być w tym dniu piękna, a dodatkowo mieć fajniejszą sukienkę niż inne dziewczyny.przejdź do strony liceum mokotów liceum mokotówJak zapobiec takiej rywalizacji? Wszakże dzień pierwszej Komunii powinien być między innymi przeżyciem duchowym, a nie pokazem mody. Sposobów na to jest kilka, a my postaramy się opisać najbardziej popularne z nich.

W szczególności popularnym sposobem za zapobiegnięcie kłótniom między dziewczynami jest bez wątpliwości wypadek, kiedy wszystkie dziewczęta mają jednakowe suknie komunijne Najczęściej wyboru tych sukienek dokonują rodzice w porozumieniu z księdzem. Takie rozwiązanie kategorycznie spowoduje, że dziewczęta nie będą się kłócić – każda z nich będzie wyglądać tak samo, dzięki czemu nie będą kłócić się o to która z nich ma piękniejszą sukienkę.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Takie rozwiązanie ma w dodatku jeszcze jedną dużą zaletę – zazwyczaj w takich przypadkach suknie komunijne szyje się w jednej pracowni, co pozwala na negocjowanie naprawdę dużych rabatów. Dzięki temu każdy z rodziców zapłaci za suknię komunijną wiele mniej niż na początku przypuszczał. W dodatku takie suknie szyte są na miarę, co daje pewność, że każda dziewczynka będzie wyglądała jak aniołek. Jeżeli wszystkie dziewczęta wyglądają identycznie, niezwykle ładnie wygląda to również na fotografiach pamiątkowych.

admin

View more posts from this author