misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak sprawić, żeby dzień pierwszej Komunii Świętej był ważnym dniem w życiu dziewczynki? Jak rozwiązać nieustające kłopoty z wyborem sukien komunijnych?

Pierwsza Komunia Święta
Nie da się zaprzeczyć, że niemalże dla każdego dziecka wychowanego w wierze katolickiej dzień pierwszej Komunii Świętej na pewno jest jednym z ważniejszych dniu w całym życiu. Jeżeli Twoje dziecko właśnie przygotowuje się do pierwszej Komunii, wówczas z pewnością również to przeżywasz. Tymczasem musisz sobie uświadomić, że dzień pierwszej Komunii to nie tylko podniosłe zdarzenie w życiu tego małego dziecka, ale także poważne przygotowania na parę miesięcy przed. Jednym z najbardziej komentowanych pytań jest najczęściej niewątpliwie to, w jakich sukienkach wystąpią dziewczynki.

przeczytaj
Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

O ile z chłopakami nie ma właściwie żadnego problemu, bo najczęściej są ubraniu zwyczajnie w ciemne garnitury, o tyle suknie komunijne potrafią wzbudzić naprawdę ogromne emocje – nie tylko wśród dziewcząt, ale również pośród ich rodziców, szczególnie matek. Nie da się ukryć, że praktycznie każda dziewczyna chciałaby być w tym dniu piękna, a dodatkowo mieć fajniejszą sukienkę niż inne dziewczyny. Jak zapobiec takiej rywalizacji? Wszakże dzień pierwszej Komunii powinien być między innymi przeżyciem duchowym, a nie pokazem mody. Sposobów na to jest kilka, a my postaramy się opisać najbardziej popularne z nich.

W szczególności popularnym sposobem za zapobiegnięcie kłótniom między dziewczynami jest bez wątpliwości wypadek, kiedy wszystkie dziewczęta mają jednakowe suknie komunijne Najczęściej wyboru tych sukienek dokonują rodzice w porozumieniu z księdzem. Takie rozwiązanie kategorycznie spowoduje, że dziewczęta nie będą się kłócić – każda z nich będzie wyglądać tak samo, dzięki czemu nie będą kłócić się o to która z nich ma piękniejszą sukienkę.

pierwsza komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Takie rozwiązanie ma w dodatku jeszcze jedną dużą zaletę – zazwyczaj w takich przypadkach suknie komunijne szyje się w jednej pracowni, co pozwala na negocjowanie naprawdę dużych rabatów. Dzięki temu każdy z rodziców zapłaci za suknię komunijną wiele mniej niż na początku przypuszczał. W dodatku takie suknie szyte są na miarę, co daje pewność, że każda dziewczynka będzie wyglądała jak aniołek. Jeżeli wszystkie dziewczęta wyglądają identycznie, niezwykle ładnie wygląda to również na fotografiach pamiątkowych.