misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak przygotować się na przyjście potomka?

images
Pary spodziewające się dziecka muszą dobrze się przygotować na jego przyjęcie. Będą musiały sobie dać radę z wieloma problemami, zarówno powiązanymi z reorganizacją mieszkania jak i z zakupami no i naturalnie bardzo istotne, by w tym natłoku nie umknęła radość z wyczekiwania dziecka. Aby się w tym wszystkim nie zagubić trzeba spisać listę i przez cały czas ciąży spokojnie i systematycznie wykreślać z niej kolejne punkty.

Niezwykle ważne jest przygotowanie mieszkania. Trzeba podjąć decyzję, czy dziecko od razu będzie miało własny pokoik, czy może przez pierwszy okres tylko wygospodarowany fragment w sypialni rodziców. Jeżeli zadecydują oni, że potrzebne jest odświeżenie mieszkania, to początek ciąży to najodpowiedniejszy moment. Po narodzeniu dziecka nikt nawet nie pomyśli o malowaniu mieszkania. Trzeba także nabyć łóżeczko, może dodatkową komodę czy półkę. Ważne jest by chłodnym okiem spojrzeć na mieszkanie i na tej podstawie podjąć decyzję.

Autor: www.babymama.pl

Kolejna kwestia – akcesoria dla dzieci . Pajacyki, koszulki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Wiadomo, że też pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego sporo, dobrze jest więc dopytać znajomych, którzy mają dzieci czego używali. Naturalnie przygotowując się na narodziny dziecka należy liczyć się z wydatkami. Wyprawka, mebelki, opieka lekarska – każdy z tych elementów kosztuje. To przykre, ale w naszym kraju poród w dobrych warunkach także jest związany z dużymi nakładami finansowymi i trzeba o tym pamiętać i rozłożyć wydatki tak, abyśmy nie wylądowali pod kreską.

Jest jednak rzecz, o którą zupełnie nie musimy się martwić. natychmiast po narodzinach nasz dom zapełni się pluszakami, klockami, lalkami…Zabawki dla niemowląt to najczęściej przynoszone przez bliskich i znajomych prezenty. Nie zapomnijmy jednak by przeznaczyć półkę lub kupić skrzynię na te wszystkie przedmioty, w innym wypadku zgubimy się pod naporem książeczek, misiów, samochodów i innych wspaniałych podarunków dla naszego dzidziusia. Należy zwracaća uwagę na to, by każda rzecz w pokoiku czy kąciku naszego potomka miała określone miejsce. Porządek to podstawa. Uchroni nas przed gorączkowym poszukiwaniem kremu w czasie przewijania, albo smoczka, czy śliniaczka . Czekanie na narodziny dziecka to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy dobrej organizacji.