misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

W jaki sposób przygotować dobrą Pierwszą Komunię?

dziewczynka podczas pierwszej komunii
Pierwsza Komunia Święta to niewątpliwie jedno z najistotniejszych wydarzeń w życiu absolutnie każdego religijnego człowieka – jest to przecież jeden z najistotniejszych etapów na naszej drodze rozwoju duchowego. Musimy jednak pamiętać o tym, że najczęściej wydarzenie to nie jest jedynie czysto duchowe, bo nierzadko organizujemy z tej okazji przyjęcia dla wszystkich bliskich nam ludzi. Jeżeli więc nasze dzieci przygotowują się akurat do tego sakramentu, to my sami będziemy musieli zatroszczyć się o całe mnóstwo rozmaitych rzeczy, aby móc rzeczywiście dobrze świętować to wyjątkowe wydarzenie.

dzieczynka i jej rodzice podczas pierwszej komunii
Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Pod wieloma względami organizowanie czegoś takiego niezbyt różni się od jakichkolwiek innych, dużych spotkań rodzinnych. W tym jednak przypadku poza samym przyjęciem powinniśmy też odpowiednio przygotować do tego nasze dziecko, co może od nas wymagać już znacznie większej uwagi.

Jeśli chodzi o przygotowanie dziecka do tego sakramentu, to na pierwszy plan powinna się tu oczywiście wysuwać sama tylko sfera duchowa. Maluchy przez kilka miesięcy poprzedzających Pierwszą Komunię biorą udział w najróżniejszych zajęciach na których mogą się dowiedzieć o tym, czym tak w ogóle jest cały ten sakrament i co może on oznaczać w ich życiu. Od strony praktycznej do absolutnie najistotniejszych kwestii zaliczają się tu naturalnie rzeczy takie jak stroje komunijne (sprawdź) – niewątpliwie każdemu rodzicowi zależy na tym, aby w tym wyjątkowym dniu jego dziecko mogło jak najlepiej się prezentować. Takie stroje cechują się aktualnie bardzo dużym zróżnicowaniem, więc zawsze będziemy mogli wśród nich znaleźć coś, co w stu procentach będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom. Podczas planowania samego przyjęcia dla naszej rodziny warto skorzystać przede wszystkim z profesjonalnego cateringu, bo tego typu rzeczy niewątpliwie będą tutaj dla nas znacznym ułatwieniem. Więcej .

Organizowanie Pierwszej Komunii dla swych dzieci w znacznym stopniu przypomina zatem właściwie każde inne spotkanie rodzinne. Musimy po prostu wiedzieć o tym, że dla maluchów nierzadko jest to niezwykle istotny moment i postarać się o to, aby wszyscy mogli to świętować w rzeczywiście dobry sposób. Jeśli tylko poświęcimy na coś takiego nieco czasu to niewątpliwie będziemy w stanie urządzić takie przyjęcie, które będziemy wspominali jeszcze przez długi czas – przy tak szerokich możliwościach z tym związanych z jakimi możemy się obecnie spotkać nie będziemy z tym raczej mieli dużych kłopotów.