misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak postępować z nadmiernie ruchliwym dzieciakiem – parę interesujących porad

terapia
Powody zespołu nadpobudliwości psychoruchowej są skomplikowane. Na pojawienie się oznak ADHD mają wpływ skłonności genetyczne, a także wystąpienie swoistych czynników zewnętrznych. Nie zostały zaplanowane takie rodzaje rehabilitacji, które prowadziłyby do całkowitego wyleczenia ADHD.

psychoterapia
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Większość latorośli potrzebuje terapii psychologicznej i wsparcia w życiu z tą chorobą. Każde wpływania terapeutyczne, w tym farmakologiczne, mają możliwość oprowadzać tylko do zmniejszenia rozwoju symptomów nadpobudliwości. Dlatego mówi się właściwie o opiece nad dzieckiem, bądź pomocy dziecku z zespołem hiperkinetycznym i jego rodzinie, aniżeli o terapii samego ADHD.

Wpływania terapeutyczne mogą się prócz tego skupiać na leczeniu zakłóceń współwystępujących. Wsparcie osobie z ADHD to nie jedynie terapia psychologiczna. To przede wszystkim nieustanna praca z dzieckiem, którą w domu wykonują rodziciele, a w szkole – nauczyciele.

Więcej: terapia psychologiczna Warszawa

Dziecko z zespołem ADHD winno przede wszystkim być pod pieczą lekarza psychiatry. W całokształcie terapeutycznym winni się też znaleźć psycholog, oraz pedagog. Dzieciaki z ADHD wymagają całościowego leczenia. Ważne jest, aby mieć na uwadze, jak wielką rolę odgrywają pedagodzy, oraz bliscy dziecka. Odpowiednie przeszkolenie jednostek z otoczenia dziecka może w bardzo znaczącym zakresie pomóc w stworzeniu dla niego warunków, w których swobodniej mu będzie funkcjonować, a w rezultacie zminimalizować ilość, oraz nasilenie oznak. Ważne jest też, ażeby zachowany był
psychoterapia
Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com

trwały kontakt między oddziałem terapeutycznym a rodzicielami dziecka i jego nauczycielami. Leczenie ADHD jest wielokierunkowa.

Mówiąc o strategiach terapii ADHD, wypada przede wszystkim zaznaczyć, że kuracja nie jest łatwa. Zazwyczaj trwa parę lat i angażuje dużo osób. Powinno się uzmysłowić sobie już na samym początku, ażeby wypracować sobie odpowiednie nastawienie, a potem wykazać się wytrwałością w dążeniu do celu, jakim jest zminimalizowanie symptomów choroby i poprawa komfortu życia dziecka. Kuracja ADHD włącza metody farmakologiczne i psychoterapeutyczne.

Zobacz również: biofeedback Warszawa