misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak podatnik może pomóc fundacjom?

Gotówka
Szanuję takie fundacje, które faktycznie mają za zadanie pomagać potrzebującym. Zwłaszcza dzieciom oraz tym osobom, które w zasadzie bez pomocy ludzi dobrej woli nie dadzą sobie rady. Na przykład kultowa aktorka – mianowicie Anna Dymna, jest kobietą, która na pewno ma fundację z dobroci swojego serca.

Czyli masz możliwość szanowny internauto wspomóc prowadzoną przez nią fundację: definitywnie bez ponoszenia kosztów. Naturalnie nie mówię, że wyłączną alternatywą jest Anna Dymna, jednakże z pewnością ten wybór jest praktycznie na wagę złota. W żadnym razie nie przesadzam!

A więc gdy będziesz już chciał wreszcie rozliczyć pit przez internet 2013, po prostu musisz wybrać tę fundację, która pasuje Tobie. Wiadomo – jeden chciałby wspomóc polskie lasy, inny zwierzaki, a ktoś inny małe dzieci. Wychodzę z tego założenia, iż należy pomagać, i nie jest istotne komu pomagamy. To znaczy to jest oczywiście ważne, lecz mylą się te osoby, które np. uważają, że pomaganie np. naturze nie ma większego sensu, bo to człowiek jest najistotniejszy. Myślę, iż należy tak jakby naszą pomoc dystrybuować w równomierny sposób. Zachęcam w związku z tym do pomocy.

rozliczanie podatku przez internet
Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Należy również wspomnieć, iż w wielu przypadkach popełniamy taki błąd, że dajemy 1% takim organizacjom pożytku publicznego, które w sumie mają ogromne problemy z na przykład solidnym rozliczaniem wszelkich dotacji i wydatków. Później takie fundacje są tak jakby na cenzurowanym – czyli nawet jeżeli podarujemy im swój 1%, to i tak kasa nie dojdzie do nich. W Sieci jest rzetelna lista, która pokazuje to, które organizacje są OK. A w końcu warto starać się o to by 1% podatku lista organizacji była doskonale nam znana – nie chcielibyśmy popełnić tego błędu, który będziemy mogli poprawić w przyszłym roku. Poczytajcie sobie w tym miejscu – ciąg dalszy.

Warto również mieć na uwadze, że tak jakby dzięki popularyzacji akcji 1%, programy są całkowicie darmowe. Oczywiście nie każde, ale należy mieć na uwadze, iż w bardzo wielu przypadkach to jest tak, że program jest za free, a po prostu zarabia nieco, bo współpracuje z jedną z fundacji. Osobiście użytkuję program do rozliczania pit – właśnie darmowy. Ogólnie nie narzekam. Wszystko jest w porządku. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z moimi wypocinami choć jedna osoba znajdzie w Sieci taką organizację, która jest godna uwagi.