dla dzieci i o dzieciach

Jak właściwie zaplanować maluchowi czas podczas okresu feryjnego czy wakacji? Co powinniśmy wiedzieć?

W czasie tygodnia, gdy pociecha żyje według grafiku zdeterminowanego przez zajęcia szkolne i pozaszkolne, nie ma czasu na nudę. Sytuacja może się zmienić podczas wakacji czy ferii, szczególnie gdy nie planujemy wyjazdów. Basen, kino a może spektakle dla dzieci? Możliwości, jak zaplanować dziecku czas jest co nie miara. Niestety rodzice często wybierają łatwe rozwiązania i pozwalają maluchom spędzać długie godziny przed telewizorem czy monitorem komputera.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chodzi, co oczywiste, o to, by bajki czy gry komputerowe wyeliminować w ogóle, ale o to, by je odpowiednio ograniczyć. Przede wszystkim powinno się rozpocząć od tego, że wskazany jest ruch i aktywność na świeżym powietrzu. Jeśli jest zima, namówmy pociechy do wypadu na sanki. A może w okolicy znajduje się wyciąg narciarski? To zdecydowanie rewelacyjny moment, by nauczyć naszego malucha poruszania się na nartach. Lodowisko i łyżwy to również bardzo dobra alternatywa.

Jeśli masz zamiar zgłębić więcej, doczytaj i sprawdź (http://varsovia.edu.pl/kontakt/) informacje umieszczone na kolejnej stronie – tam mamy na Ciebie specjalne artykuły.

W okresie letnim powinniśmy pomyśleć o wypadzie na pobliską plażę, nad jezioro czy rzekę. Wspólnie ze znajomymi możemy zorganizować wspólny mecz piłki ręcznej czy siatkówki. Osoby dorosłe kontra maluchy? Czemu nie! Dzieciaki na pewno będą miały frajdę.

dzieci w strojach piłkarskich

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
A co jeśli pogoda nie dopisuje? Zdarza się i tak, że lato jest bardzo deszczowe, a zima nie zapewnia warunków do jazdy na nartach czy saneczkarstwa. W takiej sytuacji rodzice muszą uaktywnić dzieci w zaciszu domowym. Dobrze jest zaopatrzyć się w edukacyjne gry planszowe, które zmuszają do logicznego myślenia, rozwijają wiedzę, a jednocześnie bawią. Postawmy na czynności pobudzające kreatywność (dokąd iść na spektakle dla dzieci). Świetnym pomysłem może być wspólne gotowanie czy rysowanie. W hurtowaniach papierniczych kupić można wiele gadżetów, które sprawdzą się w przypadku domowych prac artystycznych i rękodzielniczych, na przykład szkatułki czy skarbonki z drewna, które dziecko może dowolnie ozdabiać i dekorować. Gdy pogoda jest do niczego można pomyśleć o wyjściu do kina czy teatru. W szczególności warto zdecydować się na spektakle dla dzieci, które przecież tworzone są z myślą o wymaganiach najmłodszych widzów i odbiorców.

admin

View more posts from this author