misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak nie zmienić faceta na „papucia”

ciiąża
Macierzyństwo to niekwestionowanie poważny temat. Rodzice bardzo poważnie traktują tę sytuację – bardzo słusznie – poważnie, ale w tej stresującej sytuacji przyda się troszkę żartu.

Życie faceta może być sielanką. Dobra praca, partnerka której rzecz jasna zazdroszczą mu przyjaciele. Żona do tego – co tu dużo gadać – patrzy się w niego jak w obrazeczek. Cóż, mężczyzno, bez dwóch zdań jesteś w czepku urodzony! W domu ciepło rodzinne, facet czuje się zrealizowany. Nawet na piwo zachodzi rzadziej. Teraz częściej wstępuje do teatru, kina, odwiedza wystawy.

dziecko
Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia
Nie jest na razie tak pięknie żeby zwracał uwagę na wygląd poszewki na jaśki (w kurczaczki), które właśnie nabyłaś z okazji Świąt Wielkiej Nocy do waszego salonu (no ale być może kiedyś) …

Pewnego razu mówisz mu, że wasza rodzina się powiększy! Rzecz jasna masz szczęście i twój mąż się raduje. Jednak – przyznajmy to szczerze – widać też oznaki lekkiej paniki. Nie wiadomo dlaczego zaczyna nagle zastanawiać się nad nadgodzinami, planuje pokoik dla dziecka. Swoją siostrę przepytuje z tematów, które dotychczas kwitował pół uśmiechem.

dziecko
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wpisuje w wyszukiwarkę frazę „ciąża”, przeszukuje fora internetowe dla przyszłych matek. I uzyskuje informację o istnieniu takich rzeczy jak pojemniki na pokarm. Zaczyna rozpatrywać przekonania na temat sposobu karmienia potomka, jak to – płeć brzydsza – zwraca uwagę na techniczną stronę takich kwestii jak pampersy, oliwki, wózki, dobiera przewijak, który właśnie pojawił się w jego zasobie pojęć, że o tak niecodziennych rzeczach jak pojemniki na pokarm, albo o muszlach laktacyjnych nie wspomnieć – torebki do przechowywania pokarmu. Słowem, zajmująca staje się historia przeglądarki męża. Z biegiem czasu zaczyna zauważać wzór poszewek na jaśki w salonie!

Im bliżej do rozwiązania tym bardziej nasz facet stara się by nam nieba uchylić, jakby chętniej chodzi na zakupy, w domu stara się zachowywać nieco ciszej, na toaletce pojawia się biżuteria, czekoladki czy wisiorki dla kobiet w ciąży.

Słowem wygląda na to, iż stan błogosławiony wpływa dobrze nie tylko na przyszłą mamę niemowlęcia ale również na jego tatusia. Naprawdę, nic nie działa tak świetnie mężczyznę jak ciąża!