misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak dobrać perfekcyjną suknię komunijną?

komunia
Większość małych dziewczynek marzy o tym, by mieć suknię jak księżniczka. Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim wydarzenie religijne i najistotniejsze jest duchowe przygotowanie do tego dnia, jednakże warto również zadbać o to, aby dziecko elegancko się prezentowało oraz wyjątkowo się czuło. Sukienka na komunię musi być więc delikatna, a dodatkowo jak najbardziej dziewczęca i elegancka.

pierwsza komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci sukienek komunijnych przygotowali dla młodych dziewcząt bardzo wiele rozmaitych ofert. Wybierając idealny sukienkę na tę okoliczność warto jednak sugerować się nie tylko upodobaniami estetycznymi, ale również względami praktycznymi. Sukienki komunijne muszą zatem doskonale się prezentować. Powinniśmy dobierać je podążając za gustem dziewczynki, która zamierza przystąpić do pierwszej komunii. Nie warto za bardzo przekonywać dziecka do stroju, który zupełnie nie jest w jego guście. Należy wiedzieć, że to dla niego niezwykle istotne wydarzenie, więc musi wówczas czuć się wyjątkowo. Pośród mnóstwa różnorakich propozycji, jakie znajdziemy współcześnie na rynku, niezaprzeczalnie odnajdziemy takie, które usatysfakcjonują zarówno dziewczynkę, jak i jej mamę (odwiedź na

Nie należy zapominać jednak także o tym, że sukienki na komunię muszą zostać wykonane z odpowiednich materiałów dobrej jakości. Tego typu tworzywa przepuszczają powietrze i pozwalają oddychać ciału. Dziecko będzie w ten sposób czuć się wygodnie przez wiele godzin, jakie przyjdzie mu spędzić w sukience.

Sukienki komunijne mogą mieć rozmaite fasony. Powinny być jednak w głównej mierze gustowne, a jednocześnie komfortowe i nie ograniczające ruchów. Niektóre są bardzo skromne, inne natomiast posiadają dużo falbanek i są bogato dekorowane. W tej sytuacji jednak bardzo wiele zależy od kwestii mody, a także oczekiwań dziewczynki – a te zazwyczaj zmieniają się z sezonu na sezon. Bardzo wiele mam przyznaje jednak, że stara się dopasowywać sukienki komunijne w taki sposób, żeby dziewczynka mogła je kolejny raz założyć na inne okazje (tutaj pełna oferta sukienek komunijnych). Dziewczynki bardzo chętnie zakładają białe stroje, a więc wybierając uniwersalną sukienkę na komunię, można ponownie wykorzystać ją w przypadku innych uroczystości, na których obowiązywać będzie elegancki strój. Trzeba tylko stosownie dopasować dodatki, jakie uzupełniają suknię.