misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Idealny prezent dla pociechy

dzieci-obrazek
Kupowanie podarunków dla dzieci to coś, czego doświadczamy nadzwyczaj często, również wtedy, kiedy sami nie jesteśmy jeszcze rodzicami. Nieraz kupujemy je dla rodzeństwa, znajomych, rodziny lub innych osób i za każdym razem trudno jest nam zdecydować się na właściwą propozycję, jaka trafi w gust najmłodszych oraz da im radość.

Niewątpliwe jest, iż warto jest wybierać produkty sprawdzone i znane, takie jak puzzle Trefl – klik lub ciastolina lodziarnia, które mogą zagwarantować dziecku wiele zabawy i rozrywki na wiele dni. Podarunki muszą być jak najbardziej dopasowane do wieku i płci dziecka. Dla chłopców warto kupić zabawkowe samochody, samoloty lub gry logiczne, natomiast dziewczynki bardziej będą cieszyć się z lalek, książek i zestawów do układania fryzur bądź zabawkowej biżuterii.
zabawki-ciastolina-obrazek
Autor: Bill Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś w sklepach do wyboru odnajdziemy wiele atrakcyjnych propozycji – ciastolina lodziarnia w a jedne z nich mogą być mocniej kosztowne od drugich. Pamiętajmy jednak, by za każdym razem dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji, abyśmy nie robili gafy, jaka zrobiłaby dziecku przykrość. Gdy znaleźć musimy upominek dla starszego dziecka lub nastolatka, warto zatroszczyć się o coś na miarę jego potrzeb, gdyż zwyczajne zabawki już na pewno go nie zaciekawią. Być może jubilat marzy o grze komputerowej lub – ręczniki hotelowe białe sprzęcie elektronicznym, takim jak nowy telefon. Czasami dobrze wydać na niespodziankę odrobinę więcej oraz wywołać dzięki niemu uśmiech, aniżeli oszczędzać oraz kupować coś, co będzie położone bezużytecznie w kącie.

Jakich podarunków nie warto kupować dzieciom?

Istnieją pewne prezenty, z jakich dzieci za mocno nie ucieszą. Zaliczyć do nich można ubrania, książki naukowe oraz przedmioty powszedniego użytku, takie jak lampa lub (zobacz nasz serwis www) stolik.

Podarunek dla dziecka nie musi być rzeczą przydatną, ale powinien nade wszystko gwarantować mu dużo radości. Lepiej zatem odpuścić to, co zalecają specjaliści od wychowania dzieci, których oglądamy w telewizji i wybrać coś tradycyjnego, co zapewne sami chcieliśmy dostać będąc dziećmi. Postarajmy się wybrać taki przedmiot, który nawet nam wyda się atrakcyjny, a niewątpliwie odniesiemy sukces. Jeśli nie mamy pomysłu na podarunek dla dziecka, lepiej wybierzmy jedną z uniwersalnych propozycji, do których należą maskotka czy interesująca planszówka.