misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Idealne akcesoria dla maluchów – co kupić?

fotelik samochodowy
Dziecko to bez wątpienia bardzo duża radość, lecz także istotne koszty do poniesienia przez rodziców. Zwłaszcza niełatwe bywają początki, kiedy w krótkim czasie musimy nabyć dużo akcesoriów i przedmiotów potrzebnych do opieki nad dzieckiem. Gromadzenie wyprawki nie jest też prostym zadaniem, gdyż wymaga długotrwałych wyszukiwań i zwracania uwagi na przeróżne detale.

O jakich nabytkach powinniśmy pomyśleć?
fotelik samochodowy
Autor: Jim Champion
Źródło: http://www.flickr.com

Głównie niezbędne nam będą wszystkie akcesoria i meble niezbędne w pokoju malucha. O tym myślimy zwykle z dużym wyprzedzeniem, zatem nie mamy jakichkolwiek trudności. Następnym potrzebnym zakupem jest fotelik do samochodu. Jego posiadanie jest niezbędne, gdyż może być tak, iż z naszym noworodkiem będziemy musieli dojechać do przychodni. Nie winniśmy wobec tego tego nabytku odkładać na potem. Ciekawym modelem może być na przykład recaro young sport, który cieszy się niezwykle niemałym zainteresowaniem i właściwym stosunkiem kosztów do jakości. Naturalnie wybór jest dużo bogatszy, więc możemy się zdecydować na inny model. Ten, jaki będzie nam lepiej pasował wizualnie lub będzie posiadał jeszcze lepsze parametry – powiedzmy maxi cosi tobi. Sugerowanie się przy zakupie ceną nie zawsze prowadzi do rozsądnego wyboru, toteż miejmy to w pamięci – maxi cosi

Co jeszcze będzie nam potrzebne? Oczywiście wózek. Na rynku dostępnych jest wiele modeli – tak jednofunkcyjnych jak i takich, które mogą nam służyć przez dużo lat i spełniać funkcje kilku wózków. Warto się w związku z tym dokładnie zastanowić, na czym szczególnie nam zależy i na takiej podstawie wytypować właściwy model. Rozsądnym typem będzie choćby quinny zapp, jednak jest to w znacznym stopniu sprawa indywidualnych preferencji. Pamiętać musimy też o tym, że maluchy rzeczywiście prędko rosną i ciągle zgłaszają zapotrzebowania na kolejne akcesoria jak i przedmioty. Niezbędny będzie wkrótce chodzik, konik na biegunach, rowerek biegowy itp. Warto więc już dziś stworzyć specjalną rezerwę bądź fundusz, który będziemy każdego miesiąca zasilać określoną kwotą, zobacz: przeczytaj informacje.