misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Hipoterapia w stolicy

Koń
Już kiedyś dowiedzono, że przebywanie wśród zwierząt może zdziałać ciekawych reakcji. Stwierdzono naukowo, że niektóre zwierzęta jest w stanie wesprzeć w leczeniu niektórych schorzeń. Dlatego też wiele zwierząt są tresowane od początków swojego życia do tego by były w stanie wspierać ludziom. Takie zwierzę powinien być odpowiednio przyuczony do pracy z chorym człowiekiem.

Dziecko z koniem
Autor: Josh Howley
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym stwierdzono, które zwierzęta (czytaj dalej) leczą, przy których problemach. Do zwierząt, które okazały się idealnymi „rehabilitantami” zaliczono konie. Hipoterapia, bo w taki sposób jest nazywana jest rodzaj rehabilitacji, która wykorzystuje wsparcie koni, wspomaga harmonię psycho-ruchową osób rehabilitowanych, które są zróżnicowany stopniu niepełnosprawni.

Tego typu terapię stosuje się wśród pacjentów młodych, ale również i u dorosłych ludzi. Koń jest zwierzę, które potrafi doprowadzić do cuda. Oczywiście, jeśli człowiek korzystająca z tego rodzaju rehabilitacji ma opieką specjalisty, a co za tym idzie lekarza kierującego całym procesem leczenia uważa, że w konkretnym przypadku hipoterapia może zrobić bardzo wiele dobrego.

Mężczyzna na koniu
Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Stolica

W mieście stołecznym jak przystało na jedno z większych miast Polski można na przykład skorzystać w różnego rodzaju rehabilitacji. Dostęp do każdej rzeczy jest o niebo łatwiejsza niż w wielu innym miejscach.

W Warszawie mamy skorzystać między innymi z rehabilitacji z hipoterapii (więcej info z tego zakresu znajdziesz w tym miejscu: hipoterapia (hipoterapia)). Ten typ leczenia jest związany z wsparciu koordynacji psychicznej jak również ruchowej i korzysta się przy tym z jazdy konnej. Stadniny zatrudniają fachowców, którzy mogą prowadzić tego rodzaju rehabilitację, gdy lekarz zaleci do nich pacjenta.

Konie, które biorą udział w takiej rehabilitacji są właściwie szkolone do takich zajęć. Sporo osób nie ufa w moc tego typu działań, jednak wystarczy nawet żeby normalna osoba posiedziała chwilę w siodle i zapewne odczuje zmianę swojego nastroju. Jazda konna daje możliwość na pewne odprężenie przy odpowiednim stopniu koncentracji. Każda rzecz w jeździe konnej jest właściwie wyważona, dlatego jazda konna jest niezmiernie ważna w leczenia niepełnosprawnych osób. Oczywiście sama hipoterapia nie uzdrowi, ale na pewno bardzo pomoże.