dla dzieci i o dzieciach

Gdzie najkorzystniej uczyć się języka japońskiego?

Dla Polaków j. japoński jest niezwykle swoisty do edukacji. Być może wymowa nie sprawia większych kłopotów, ale już słownictwo, gramatyka czy też zwłaszcza system pisma sprawia u uczących się japońskiego wiele błędów.

Więc przyjrzyjmy się paru zazwyczaj robionym błędom, które Polakom (chociaż nie tylko im) przeważnie się zdarzają.

język japoński Poznań

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Neko ga arimasu to 2 podobne do siebie czasowniki japońskie, które tłumaczymy na język polski dokładnie w ten sam sposób – (być w jakimś miejscu). Stąd wynikają zamieniania takich wyrazów. Należy mieć świadomość tego, że element takiego określenia używane jest do produktów nieożywionych oraz do kwiatów, z kolei innego członu mówiąc o zwierzętach i osobach. Inne znaki zostaną zatem znaczyć nie tyle, że jest kot, co raczej jest ciało kota – który już niestety odszedł na inny świat. Gakkou ni saku wo kaita – rozróżnienie partykuł jako okoliczników miejsca może być dość niewygodne przede wszystkim dlatego, że najpierw uczymy się tego, w którym miejscu coś wykonaliśmy – a niestety znaczna część wypowiadanych przez nas zdań to raczej taki odmienny schemat.
Należy pamiętać więc, że z prawie wszystkimi czasownikami, mówiąc o miejscach (w szkole, kinie czy też na dworcu) należy używać konkretnej partykuły. Jeśli chodzi natomiast o innego rodzaju symbol, to łączy się on z różnymi wyjątkami – najbardziej istotny z nich to „być w” albo „zatrzymać się w” czy też „być zatrudnionym w” lub też „mieszkać w”. J. japoński jest więc dla Polaka bardzo skomplikowany i jeśli chcesz poznać go gruntownie, to należałoby zapisać się na niego u kompetentnego korepetytora.

W sprawie takiej jak język japoński Poznań proponuje dużo specjalistycznych szkół, w jakich możesz łatwo i relatywnie prędko nauczyć się j.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na opracowany tu temat? Namawiamy zatem do następnej strony – po prostu naciśnij tu (https://wilanow.varsovia.edu.pl/) i przenieś się do naszego portalu.

wykorzystywanego w Japonii .

admin

View more posts from this author