dla dzieci i o dzieciach

Gdy dorośli potrzebują pomocy psychologa

W społeczeństwie wciąż można się zetknąć z takim negatywnym nastawieniem do psychologów, nawet ci, którzy wykorzystują z ich wsparcia, próbują przekonywać, że nic takiego nie ma miejsca, tak jakby trzeba było się tego krępować. Zazwyczaj akceptujemy błędne założenie, iż z wsparcia psychologa wykorzystują wyłącznie ludzie posiadający kłopoty w pracy, tacy którzy nie potrafią sobie samodzielnie ze sobą poradzić oraz po których nagle widać, że coś z nimi nie tak.

Autor: www.just4kids.pl
Ciężko nam uwierzyć, że z wsparcia tego specjalisty ma potrzebę korzystać szanowana pani prezes, najlepsza uczennica w szkole, lub właściciel świetnie prosperującej firmy. Jak więc trudno jest nam uwierzyć, że do psychologa mogą chodzić także maluchy?

Psycholog dziecięcy Poznań nie tylko tam gdzie jest przemocCzęść ludzi jest w stanie się pogodzić z tym, że nieletni mogą przychodzić do psychologa, ale pewnie że nagle zaznaczają, iż z pewnością są to dzieci, które były maltretowane, wykorzystywane oraz które z winy rodziców posiadają kłopoty. Prawda jednak jest taka, że psycholog dziecięcy ( przychodniazycie.pl/331,Psycholog-dzieciecy.html ) Poznań (więcej pod adresem nie trudni się tylko i wyłącznie tak skrajnymi przypadkami. Zazwyczaj po wsparcie do niego kierują się opiekunowie, których pociecha męczy się na którąś z fobii, obawia się pająków, ciemności, lub tłumu ludzi. Jeżeli tłumaczenia nie pomagają, a wszelka nawet nieplanowana styczność z produktem fobii powoduje napad płaczu oraz krzyku u pociechy, to rodzice udają się właśnie do takiego eksperta.

To nie wina rodzicówPewnie że takie udanie się po pomoc trzeba popierać, to nie oznacza, że opiekunowie przyznają się do własnej porażki, wręcz odwrotnie pokazuje, że potrafią oni się przyznać do tego, że ich wiedza nie jest dostateczna na to, żeby pomóc dziecku w tak trudnym przypadku. Spotkanie z ekspertem polega wtedy przeważnie na rozmowie z rodzicami, kiedy dziecko w tym czasie kawałek dalej sobie rysuje, to co pragnie albo co zaproponuje mu pani psycholog, a potem odbywa się dyskusja z dzieckiem i przejrzenie jego rysunków.

Takie spotkania dają rzeczywiście sporoTrzeba pamiętać, iż takowe spotkania proponują naprawdę bardzo sporo, rodzice słyszą, że nie są jedyni, że jest więcej takich dzieci, dowiedzą się też w jaki sposób powinni się opiekować swoim dzieckiem, tak żeby pomniejszać jego fobię. W dodatku dziecko posiada wrażenie, że ktoś z dorosłych na pewno się nim interesuje i przykłada sporych starań, żeby mu dopomóc, iż ze swoim strachem nie jest pozostawione samo sobie.

admin

View more posts from this author